PSG i Juventus idu dalje
Lavezzi spasio PSG, Juventus lako protiv Celtica
0
0

Moglo se lako dogoditi da PSG prokocka stvorenu prednost u Valenciji, ali je Lavezzi uz pomoć rezervista Gameira donio radost domaćim navijačima. "Sveci" su na svom "Parku prinčeva" remizirali sa "Šišmišima" 1:1 i nakon pobjede u prvoj utakmici 2:1 plasirali se u četvrtfinale Lige prvaka. Ipak, mogla je Valencia napraviti veliko iznenađenje i momčadi Carla Ancelottija dokazati da to nije ista momčad sa i bez Zlatana Ibrahimovića (nije igrao zbog crvenog kartona dobivenog na "Mestalli").

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su bili svjesni da su im potrebna dva pogotka. Samim tim prvu priliku na utakmici promašio je Roberto Soldado u 15. minuti. Nije bilo previše prilika u prvom poluvremenu, te je sljedeću publika mogla vidjeti tek u 45. minuti kada je Jonasa obranio Sirigu.

U drugom poluvremenu na iznenađenje cijelog stadiona Valencia je povela. Brazilac Jonas je "potegao" jedan udarac u 55. minuti sa 16 metara, a vratar "svetaca" nije mogao ništa i to je bilo 1:0 za goste. Carlo Ancelotti se nije želio kockati defanzivnom taktikom i u 58. minuti je u igru uveo omalenog Gameira. To mu se isplatilo u 65. minuti. Gameiro je pucao, ali je njegov udarac zaustavio vratar Valencije. Na odbijenu loptu naletio je Lavezzi i izjednačio na 1:1. Ovim rezultatom je i završen susret, a PSG je zbog pobjede u Valenciji 2:1 izborio plasman među osam najboljih momčadi Europe.

Ni kiša u Torinu, karakteristična za vremenske prilike na Otoku, nije pomogla Celticu. I sam kombiniranim sastavom Juventus je bez većih problema slavio protiv Kelta (2:0), te se ukupnim rezultatom 5:0 prvak Serie A plasirao se u četvrtfinale elitnog klupskog natjecanja.

Već nakon dvadesetak minuta igre ugašene su sve nade Škota da mogu do čuda u Torinu. Andrea Barzagli je oduzeo loptu Garyiju Hooperu na sredini, namjestio Fabiju Quagliarelli priliku za udarac koji je Fraser Forster uspio odbiti u polju, gdje je Alessandro Matri pokupio "otpadak" i smjestio ga u mrežu.

Samo tri minute kasnije mogli su gosti do izjednačenja, ali je Gianluigi Bugfon zaustavio opasan udarac Hoopera. Gosti su do kraja imali šansu još preko Kayala, no ponovno je reprezentativni vratar Italije bio na visini zadatka. Oprobao se kod "bianconera" Arturo Vidal, ali je jedan njegov šut završio preko gola, dok je drugi ukrotio Forster.

Konačan rezultat utakmice postavio je Quagliarella. Vidal se sjajno iskrao obrani protivnika, izašao pred Forstera, a onda nesebično dodao loptu Talijanu koji ju je proslijedio u praznu mrežu za konačnih 2:0.