Euro liga
Nakon produžetaka Manchester United u polufinalu, Ajax izbacio Schalke
0
0

Nogometaši Ajaxa plasirali su se nakon produžetaka u polufinale Europske lige izbacivši Schalke ukupnim rezultatom 4:3. Mreže su mirovale u prvom poluvremenu iako su obje ekipe imale nekoliko velikih prilika.

Najveće su imali Nijemci u prve dvije minute kada je Goretzka bio neprecizan, a onda Meyer pogodio stativu.

Ipak, u nastavku Schalke je uspio anulirati prednost Nizozemaca iz prve utakmice golovima Goretzke i Burgstallera, kojem je asistirao bh. reprezentativac Sead Kolašinac.

Deset minuta prije kraja regularnog dijela utakmice gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Veltman.

U 101. minuti na scenu je ponovo stupio večeras sjajni Kolašinac, koji je asistirao Caligiuriju za 3:0.

I kada su svi mislili da je meč završio, ukazao se Viergever i u 111. minuti postigao važan gol za Ajax. Younes je u posljednjoj minuti ovjerio prolaz Nizozemaca, piše Klix.

Manchester United se plasirao u polufinale izbacivši Anderlecht ukupnim rezultatom 3:2.

Fantastično prvo poluvrijeme utakmice na Old Traffordu otvorila je prilika gostiju iz treće minute kada je Dendoncker bio neprecizan.

United je u vodstvo došao u 10. minuti. Rashford je poslao loptu koju je prihvatio Mkhitaryan unutar šesnaesterca i brzo je poslao u gol iza bespomoćnog golmana za 1:0.

Ruben se potom iskupio s dvije sjajne obrane nakon šuteva Pogbe i Lingarda, a uzvratio mu je s druge strane Romero fantastičnom obranom šuta kojeg je uputio Acheampong.

Gosti su nastavili sa žestokim napadima. Nakon što je Romero zaustavio šut Dendonckera, a prečka udarac Tielemansa, Anderlecht je stigao do zasluženog izjednačenja. Hanni je bio sam u šesnaestercu i Teodorczyka mu je lijepo asistirao za 1:1.

U nastavku meča United je krenuo po gol koji bi mu donio prolaz dalje. Redom su velike šanse promašivali Shaw, Rashford, Pogba i Ibrahimović tri puta.

Crveni đavoli nisu mogli do gola pa su uslijedili produžeci u kojem je napokon Rashford pronašao put do mreže za konačnih 2:1.