Gotujuće pobjede
PSG i Juventus na korak do četvrtfinala Lige prvaka
0
0

Nogometaši PSG-a napravili su korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige prvaka. Momčad Carla Ancelottija je na gostovanju Valenciji u prvoj utakmici osmine finala elitnog UEFA natjecanja pobijedila sa 2:1 zahvaljujući golovima Ezequiela Lavezzija i Javiera Pastorea. Pitanje pobjednika bilo je rešeno u prvih 45 minuta, a poraz je u završnici ublažio Adil Rami. Utakmicu sa tribina, u društvu direktora Leonarda gledao je i David Beckham. Utakmicu je obilježilo i isključenje Zlatana Ibrahimovića u završnici.

Obje momčadi su u utakmicu na "Mestalli" ušle na krilima pobjeda u prvenstvima (nad Celtom i Bastijom), ali su navijači domaćina već u desetoj minutu dobili razlog za brigu. Jedan Argentinac je bio asistent, a drugi realizator. Javier Pastore je dodao loptu do Ezequiela Lavezzija koji je ušao u kazneni prostor i sa desetak metara iskosa loptu poslao u suprotan kut golmana Vicentea Guaite. Udarac u desni gornji kut bio je neobranjiv.

Novi gol u mreži "šišmiša" bio je također djelo Južnoamerikanaca. Brazilac Lucas Moura je bio asistent, a Pastore egzekutor sa desetak metara. Argentincu nije bilo teško povećati prednost jer mu je Lucas servirao loptu "na pladnju". Poslije prodora sa desne strane Joséa Andrésa Guardada izbacio je iz igre, točnije na kratko ostavio na travi i nesebično dodao do Pastorea. Realizacija je bila rutina. Inače, Lavezziju je ovo druga uzastopna utakmica u kojoj je strijelac. Protiv Bastije postavio je konačnih 3:1. Imala je i Valencia prilika ublažiti poraz, a pogodak u mreži Salvatorea Sirigua viđen je tek u 90. minuti. Prije toga Nelson Valdez bio je neprecizan iz neposredne blizine.

Da do kraja ne bude "dosadno", pobrinuo se i Ibrahimović. Švedski napadač je dobio u drugoj minuti sudačke nadoknade crveni karton. Razlog je bilo gaženje Guardada. "Ibrakadabra" neće moći igrati u uzvratu 6. ožujka na "Parku prinčeva" u Parizu.

U drugoj utakmici večeri Juventus je bio bolji od Celtica i bit će će potrebno čudo da Juventus u ožujku ne igra u četvrtfinalu Lige prvaka. Iako su Talijani u prvom poluvremenu bili u nešto podređenijem položaju u odnosu na Celtic, u završnici drugog dijela su dodali gas i sa dva laka gola došli do trijumfa na "Celtic parku" - 3:0.

Škoti možda u šalama vrijede za škrtice, ali to svakako nisu bili u utakmici sa Juventusom. Već u trećoj minuti utakmice, poklon kakav ni brat bratu ne bi poklonio, darivao je Efe Ambrose Talijanima. Očajno je reagirao u dvoboju sa Alessandrom Matrijem, dopustio da nekadašnji napadač Cagliarija pošalje loptu kroz noge Frasera Forstera. Taj gol kao da je uspavao „Staru damu“, a Keltima je poslužio kao pljuska otrežnjenja. Do kraja prvog poluvremena domaći su imali inicijativu, ali jednostavno nisu uspjeli naći put do mreže Gianluigija Buffona. Najviše su se ispromašivali Victor Wanyama i Kris Commons. Ipak, nekadašnji nogometaš Nottingham Forresta je dobio i pljesak za pokušaj „škaricama“. Na odmor se otišlo sa prednošću Talijana.

Golova u drugom dijelu nije bilo sve do 77. minute, a onda je viđena akcija kao na PS-u. Matri je bez gledanja uposlio Marchisija, a ovaj je lako izbacio čuvara i poslao Forstera da ponovo vadi loptu iz mreže. Za konačan rezultat pobrinuo se Mirko Vučinić. Marchisio je oduzeo loptu, uposlio u 16 metara Crnogorca, čija desnica ne promašuje iz ovakvih prilika.