Dinamo Zagreb

Spasibo, Krasnodar! Dinamo je opet bolji, Modri su prošli u osminu finala Europske lige!

Drugi put u posljednje tri sezone nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u osminu finala Europske lige. "Modri" su izborili nastavak europske priče nakon što su u 16-ini finala s dvije pobjede izbacili ruski Krasnodar. Nakon 3:2 iz ruskog ogleda, Dinamo je u uzvratnom susretu na stadionu Maksimir pobijedio sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Mislav Oršić u 30. minuti, no najveći dio posla napravio je Kristijan Jakić.

Na krilima senzacionalnog Brune Petkovića, Dinamo stigao do krasne pobjede u Krasnodaru

Nogometaši Dinama su u prvoj utakmici šesnaestini finala Europske lige slavili na gostovanju kod Krasnodara 3:2. U velikoj i važnoj pobjedi 'modrih' dva je gola zabio razigrani Bruno Petković, a sudbinu Krasnodara zapečatio je golom za pobjedu Iyayi Atiemwen

Bila je to luda utakmica u kojoj je hrvatski prvak vodio 1:0, 2:1 i na kraju 3:2, domaćin se dva puta vraćao, ali ne treći put...

Dinamo poput Juventusa i Man. Uniteda, za rekord im treba još 33 minute bez primljenog gola

Dinamo se u četvrtak, u dvoboju protiv CSKA Moskve, želi velikim slovima upisati u povijest europskog nogometa. I postati prva momčad koja je u grupnoj fazi Lige prvaka ili Europske lige ostala bez ijednog primljenog gola. Liga prvaka se u ovakvom formatu (klasičnim dvokružnim sustavom sa šest kola) počela igrati još 1991., dok je Europska liga takav sustav natjecanja prihvatila 2009. godine. Do tada se, u sklopu Kupa Uefa, grupna faza igrala s pet klubova u skupini, ali i samo četiri utakmice.

Prije odlučujućeg kola uz Dinamo je još 17 klubova osiguralo šesnaestinu finala Europske lige; evo tko se sve riješio briga

Nakon susreta petog kola Europske lige ukupno 18 klubova je osiguralo plasman u 16-inu finala, a među njima je i hrvatski prvak Dinamo

Četiri kluba su to uspjela i prije petog kola (Roma, Arsenal, Leicester City, Hoffenheim), a večeras su im se pridružili Dinamo, Milan, Villarreal, Braga, Lille, Tottenham, Royal Antwerp, Crvena zvezda, Slavia Prag, Bayer Leverkusen, Rangers, Benfica, Granada i PSV.

Dinamo pregazio Wolfsberger! Majer, Petković i Ivanušec zabili za potvrdu prvog mjesta u skupini Europske lige

Dinamo je s 3:0 u gostima pobijedio Wolfsberger i tako došao na rub novog proljeća u Europi
Nogometaši zagrebačkog Dinama nadomak su plasmana u 16-inu finala Europske lige, oni su u susretu 4. kola skupine K kao gosti u Klagenfurtu svladali austrijski Wolfsberger s 3:0 (0:0) te se tako izdvojili na vrhu ljestvice.

Strijelci su bili Lovro Majer u 60., Bruno Petković u 75. i Luka Ivanušec u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Dinamo u dramatičnoj utakmici na Maksimiru ipak nije uspio do sva tri boda; golmani se proslavili

Nogometaši Dinama u susretu su 1. kola skupine K Europske lige kao domaćini u Maksimiru odigrali 0:0 protiv Feyenoorda, dok su u drugom susretu ove skupine Wolfsberg i CSKA iz Moskve igrali 1:1.

Hrvatski je prvak protiv nizozemskog velikana odigrao solidnu utakmicu u kojoj je gost bio bolji u prvom, a domaćin u drugom poluvremenu pa je podjela bodova realan ishod.