Eurobasket

Čudesni Dragić torpedirao Srbe sa 35 koševa i odveo Sloveniju do zlata!

Košarkaši Slovenije osvojili su naslov europskih prvaka nakon što su u Istanbulu u finalu Eurobasketa pobijedili Srbiju sa 93-85 (20-22, 36-25, 15-20, 22-18). To je prva medalja za Sloveniju na europskim prvenstvima, i odmah zlatna.

Prvi su do osjetne razlike došli Slovenci koji su u drugoj četvrtini otišli na 11 koševa prednosti (41-30). Slovenci su držali komotnu prednost sve do polovice treće četvrtine, kada se ozlijedio Luka Dončić, uz Gorana Dragića, najbolji igrač Slovenije.

Slovenija sjajnom igrom do pobjede nad Latvijom i polufinala Eurobasketa

Slovenski košarkaši izborili su polufinale Eurobasketa svladavši u Istanbulu Latviju s 103:97 (34-23, 17-32, 25-11, 27-31), a tamo ih čeka europski prvak Španjolska.

Slovenci su vodili veći dio utakmice, ali nikako se nisu mogli odvojiti od upornih Latvijaca. U zadnju četvrtinu Slovenija je ušla s +13, no Latvijci minutu i pol prije kraja dolaze do minimalnog zaostatka (92:93), a Murič iz slobodnih baccanja i fenomenalni Dragić potom ipak dižu Sloveniju na 97:92 pola minute prije isteka vremena.

Rusi nadigrali Hrvatsku i izborili četvrtfinale protiv Grka

Hrvatska košarkaška reprezentacija na drugom je EuroBasketu zaredom završila nastup porazom u osmini finala. U Istanbulu je bolja od Hrvatske bila Rusija 78:101 (25:23, 21:19, 26:15, 21:29).

Prije dvije godine u Lilleu po Hrvatsku je bila kobna Češka koja je pobijedila 80:59, a i u Istanbulu se ponovila slična situacija.

Hrvatska 'stotkom' protiv Češke zaključila nastup u skupini

Hrvatska košarkaška reprezentacija uvjerljivom pobjedom protiv Češke od 107:69 (28:17, 26:23, 24:20, 29:9) zaključila je nastup u Cluju u skupini C EuroBasketa.

Izabranici Aleksandra Petrovića sada se okreću Istanbulu gdje se igra završnica prvenstva. Protivnika u osmini finala 10. rujna doznat će nakon raspleta u skupini D.