HKK Široki

Široki u dramatičnoj završnici tijesno izgubio od Sparsa 70:71

Košarkaši Širokog nisu dobro završili prvi veliki međusobni derbi prvenstva BiH jer su u napetoj završnici na Pecari ipak tijesno izgubili od ekipe Sparsa 70:71.
Kako izgleda ponovno ćemo imati izjednačene i neizvjesne utakmice ova dva velika košarkaška rivala...

Široki je bolje ušao u ovaj susret. Nakon deset minuta igre činilo se kako su gosti na putu ka novom porazu, a domaći tim je imao plus sedam (18:11).

Prva domaća utakmica na Pecari, nagrada mobitel

HKK Široki sutra (srijeda) u 19 sati na Pecari igra prvu domaću utakmicu u novoj sezoni i to protiv Dynamica iz Beograda u sklopu 3.kola ABA lige 2.

Utakmicu su najavili:

Krunoslav Krajnović, trener Širokog:

"Po meni je Dynamic favorit za final four ABA 2 lige, jako su dobra momčad. Međutim, mi igramo domaću utakmicu na Pecari i napraviti ćemo sve da pobjedimo i tako razveselimo naše navijače koje ovim putem pozivam da dođu u što većemu broju.“

Široki bolji od Zrinjskog na startu košarkaškog prvenstva

Košarkaši Širokog krenuli su u obranu naslova prvaka BiH pobjedom nad Zrinjskim u Mostaru 98:83. Momčad Zrinjskog, koja je doživjela potpunu rekonstrukciju ovoga ljeta, parirala je gostima samo u prvoj četvrtini koja je završila rezultatom 23:20 za goste. Do poluvremena Široki je pobjegao na +12 (51:39), a na kraju treće četvrtine bilo je +18 (76:58).

Košarkaši HKK Široki osvojili memorijalni turnir "Široki 2019"

Košarkaši prvaka Bosne i Hercegovine HKK Široki pobjednici su ovogodišnjeg izdanja memorijanog turnira "Široki 2019". Oni su u finalu  na Pecari savladali košarkaše Splita rezultatom 98:83.

Sjajni Jure Zubac s 29 koševa predvodio je Širokobriježane do pobjede dok su braća Mateo i Dario Drežnjak postigli 18 odnosno 15 poena.

S Pecare poručuju: Nećemo biti promatrač u Drugoj ABA ligi

Uoči 19. memorijalnog turnira Široki 2019. koji se održava u petak i subotu u dvorani Pecara u Širokom Brijegu, na konferenciji za tisak predsjednik kluba HKK Široki Igor Jelčić kazao je kako će taj turnir biti odličan uvod aktualnim bh. prvacima u novu košarkašku sezonu. U petak se igraju polufinalni susreti u kojima se sastaju KK Split – KK Sutjeska (18:00 sati) i OKK Spars - HKK Široki (20:00 sati), dok su u subotu na programu susreti za prvo i treće mjesto.

Evo koji su ovogodišnji klubovi iz druge ABA lige

Vodstvo ABA lige na održanoj sjednici u Banjoj Luci održalo je izvlačenje parova i potvrdilo sudjelovanje klubova u regionalnoj drugoj ABA Ligi te će u ovogodišnjem izdanju nastupiti Borac, Dynamic, Helios, Lovćen, MZT, Novi Pazar, Rogaška, Široki, Spars, Split, Sutjeska i klub sa pozivnicom.

Nakon fuzije Olimpije koja je trebala igrati u drugoj ABA ligi ostalo je upražnjeno jedno mjesto te se odlukom vodstva ABA lige pozivnica uputila u HKK Zrinjski Mostar.

Košarkaš Širokog debitirao za hrvatsku reprezentaciju i pobrao simpatije struke

Lijepa naša bila je na otvaranju Ljetne lige, na tribine Coxa sjatili su se scouti, menadžeri, krenuo je košarkaško show u Las Vegasu. Na utakmicu Hrvatske stigli su i Nikola Vujčić, sportski direktor Maccabija (kazao je kako će Bender ostati u NBA), bio je tu i Ermal Kuqo, skaut Clippersa, stigao je navratiti i Ante Žižić, bio je tu i Tomica Mijatović, koji je ovdje u stožeru Spursa, a na tribinama su bili i neki europski treneri poput Fotsisa Katsikarisa ili Aleksandra Džikića. I nešto Hrvata na izletu u Las Vegas.

D.j. Fenner: Hvala HKK Široki!

Nakon 70 dana, i odigranih 18 utakmica za naš klub - D.J. Fenner je napustio naš Široki Brijeg. Sa zlatnom medaljom oko vrata i titulom prvaka BiH, na oproštaju je mladić iz Seattlea imao samo riječi hvale za naš klub i grad. U izjavi za našu stranicu, nakon, hvala Bogu uspješnog slijetanja na američko tlo, D.J. je izjavio sljedeće: