HKK Široki

Široki na Pecari savladao Slobodu, 28 koševa Filipa Kraljevića

Širokobriježani su odmah na startu utakmice dali do znanja gostima iz Tuzle da ih čeka sve samo ne lak zadatak na Pecari. Košarkaši Hrvoja Vlašića u visokom su ritmu otvorili susret i već nakon prvih 10 minuta stvorili 12 koševa razlike.

U drugom periodu Sloboda je počela dolaziti do daha i prednost Širokog u jako efikasnoj košarci na poluvremenu smanjiti na 50:42.

Prvenstvo BiH za košarkaše se ipak nastavlja, Igokea i Spars igrat će u novom terminu

Upravni odbor Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine danas je održao sastanak na kojem se najviše govorilo o neodigranoj utakmici između Igokee i Sparsa.
Čelnici Saveza na kraju su donijeli odliku da se Liga 12 nastavi već narednog vikenda te da će biti utakmica između dva rivala biti ponovljena.

Podvučeno je da će oba kluba morati dati suglasnost za novi termin, a kako saznajemo, utakmica će vjerojatno biti odigrana u siječnju zbog obveza reprezentacije BiH u veljači.

Široki protiv Rogaške ostvario još jednu vrijednu pobjedu u ABA ligi 2

U 13. kolu ABA lige 2 u Širokom Brijegu su se sastali HKK Široki i Rogaška (Rogaška Slatina SLO). Ekipa Širokog je ubilježila još jednu vrijednu pobjedu u ovom regionalnom natjecanju (91 : 82).

Odličnu utakmicu vidjeli su svi oni koji su večeras došli na širokobriješku Pecaru. Široki je tradicionalno nametnuo svoj jaki ritam s puno trčanja i to je u početku odmah donijelo ploda.

Široki na Pecari ostvario još jednu vrijednu pobjedu u ABA ligi, bolji od Heliosa 75:58

U susretu dvanaestog kola ABA lige 2 na Pecari su se sastali  Široki i slovenski Helios. Domaći su utakmicu počeli onako kako i priliči domaćinima te pokazali želju i htijenje da ostvare još jednu pobjedu u ovom natjecanju.

Široki je dobio prvu četvrtinu 26:21 a na odmor se otišlo sa 41:37.

Široki u Nikšiću upisao treći uzastopni poraz

Košarkaši Širokog poraženi su od Sutjeske 82:73 (27:18, 16:19, 21:20, 18:16) u derbiju 10. kola Druge ABA lige igranom u utorak navečer u Sportskom centru Nikšić.

Aktualni prvak BiH upisao je treći uzastopni poraz u regionalnoj ligi te sada zauzima šesto mjesto s omjerom od pet pobjeda i pet poraza uz koš-razliku -24. prenosi bljesak.info

Nakon produžetka i dramatične završnice Široki poražen u Tuzli

U susretu 6. kola ABA 2 lige košarkaši OKK Slobode pobijedili su večeras u dvorani Mejdan ekipu Širokog nakon produžetka rezultatom 88:86.

Tuzlaci su do druge pobjede u prvenstvu došli zahvaljujući odličnoj igri i rezultatskom preokretu u posljednjoj četvrtini te u produžetku.

Gosti su vodili od početka susreta, ali ne više od sedam koševa. Na kraju treće dionice imali su najveće vodstvo (60:68), ostvareno trojkom Batinića u posljednim trenucima tog dijela susreta.