HKK Široki

Blizu 5000 gledatelja bodrilo je Široki sa tribina Pecare ali Spars je ipak odnio pobjedu

Vrlo borbena i neizvjesna treća finalna utakmica igrala se na Pecari. Široki nije uspio ostvariti još jednu domaću pobjedu, Spars je dobio utakmicu rezultatom 80:84

U pitanju je bio treći susret finalne serije za prvaka Bosne i Hercegovine, a rezultat nakon prva dva susreta je bio 1:1. Dakle, večerašnja utakmica je bila jako bitna, a u njoj su oba tima prikazala zaista sjajnu košarku uz fantastičnu atmosferu na tribinama.

Utakmica je bila izjednačena gotovo čitavo vrijeme. Čas su domaći imali vodstvo, čas gosti, a često je bilo i neriješeno.

3.finalna utakmica, Fenner: Idemo po pobjedu uz naše navijače

HKK Široki večeras s početkom u 20:00 sati na Pecari igra 3. finalnu utakmicu za prvaka BiH protiv Sparsa iz Sarajeva. Izravan prijenos utakmice je na BHT1.

Na utakmici se sprema i posebna koreografija tako da molimo navijače da dođu ranije i zauzmu predviđena mjesta.

Sponzor utakmice je Ataco doo

Za službenu stranicu kluba utakmicu je najavio Amerikanac D.J Fenner:

Jelčić: Cilj nam je jubilarna 10. titula prvaka BiH

''Nakon što smo ušli u Drugu ABA ligu i finale Prvenstva BiH, naš cilj je sada titula i napraviti ćemo sve da osvojimo jubilarnu desetu titulu Prvenstva BiH'', izjavio je predsjednik Hrvatskog košarkaškog kluba Široki Igor Jelčić. HKK Široki odigrao je dvije utakmice u finalnoj seriji doigravanja za prvaka protiv Sparsa te je ostvario polovičan uspjeh. Slavio je u prvoj utakmici na Pecari dok je u Sarajevu upisao poraz. Finalna serija igra se na tri pobjede, a Širokobriježani imaju prednost domaćeg terena.

OKK Spars pobijedom izjednačio finalnu seriju

Skromna napadačka košarka igrala se većim dijelom utakmice. Posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme, gdje smo konstantno gledali rezultatsku klackalicu.

Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, prvi period je završen neriješenim rezultatom 15:15, ali domaća ekipa je u finišu prvog poluvremena uspjela  stvoriti četiri poena prednosti sa kojim je otišla na odmor, 33:29.

Spars je u trećoj dionici zaigrao nešto bolje. Gosti iz Širokog su i dalje imali dosta problema u realizaciji, što domaći koriste da odu na dvocifrenu razliku.

Pogledajte djelić atmosfere iz dvorane Pecara: Široki dobio prvu finalnu utakmicu protiv Sparsa iz Sarajeva

Uzavrela atmosfera, borbena ali nervozna košarka obilježila je prvi finalni susret koji je Široki rješio u svoju korist rezultatom 77:66  ...

U utakmici čija je važnost pomalo stegla ruke i jednoj i drugoj momčadi dominirale su čvrste obrane i na kraju je susret prema očekivanju ušao u dramatičnu završnicu koju je Široki pred sami kraj utakmice, na nekih tri minute do kraja, uspio prelomiti u svoju korist. Oko 4000 gledatelja pratilo je ovaj prvi finalni susret na Pecari.

Široki vratio ABA ligu na Pecaru ali tu nije kraj, žele osvojiti 10 titulu

Na Pecari je u srijedu održana press konferencija HKK ''Široki'' povodom prve utakmice finala prvenstva BiH. Široki će se sastati sa ekipom OKK ''Spars'', a serija se igra na tri pobjede.  Prva utakmica na rasporedu je na Pecari u četvrtak u 20:00 sati uz izravan prijenos na BHT. Druga utakmica igra se u nedjelju u Sarajevu, a treća sljedećeg četvrtka u Širokom Brijegu.

Široki u velikoj drami slomio otpor Tuzlaka i izborio finale

Široki Brijeg je u velikoj drami i uz ogromnu podršku s tribina Pecare savladao Slobodu sa 76:72 i sa ukupnih 2:1 ide u finale prvenstva BiH.
Na ovaj način Široki ne samo da je dobio priliku da se bori za titulu, nego je izborio i nastup u ABA 2 ligi naredne sezone.

Na početku utakmice dosta nervozna košarka, ali u posljednjih pet minuta prve četvrtine Široki serijom 20:6 stiže do plus 14 (30:16).

Košarkaši Zrinjskog i Slobode ostvarili pobjede i izborili majstorice

Košarkaši Zrinjskog i Slobode ostvarili su pobjede u uzvratnim susretima polufinala play-offa prvenstva Bosne i Hercegovine i izborili treću utakmicu koja će odlučiti finaliste.

Branitelj naslova prvaka BiH Zrinjski u Mostaru je pobijedio ekipu Sparsa sa 70:65 i izjednačio rezultat u polufinalnoj seriji.

Široki nije imao motivacije protiv Sparsa, izgubili ali su na trenutke igrali atraktivnu košarku

Zadnje kolo Lige 6 na Pecaru je dovelo ekipu Sparsa. Premda je sve bilo već poznato i utakmica nije odlučivala važne stvari na ljestvici, na tribinama se našao lijep broj gledatelja koji su došli pogledati ovaj susret.
Široki nije uspjevao sa motivacijom pa su Sparsi tijekom cijelog susreta održavali vodstvo što ih je dovelo do ove pobjede. Međutim, mladi tim Širokog je u pojedinim dijelovima susreta igrao atraktivnu košarku, posebno mladi Šušak koji je napravio par vrlo lijepih poteza te tako potvrdio svoj talent.

Najavljujemo utakmicu zadnjeg kola Široki : Spars

Derbi se igra na Pecari sutra – utorak u 19 sati.

Podsjetimo, HKK Široki je osigurao prvo mjesto prije doigravanja u kojemu će snage odmjeriti sa Slobodom. Drugi par čine, Zrinjski i Spars.