HRK Široki

HRK Široki traži adekvatne uvjete za rad i jednake uvjete za svu djecu grada

Hrvatski rukometni klub Široki osnovan je 1998. godine i kroz svoju 21-godišnju povijest prošao je kroz nekoliko kriza, no uvijek je zahvaljujući entuzijazmu pojedinaca uspio preživjeti te danas okuplja 50 mladih rukometaša iz Širokoga Brijega.

Ljubušaci bolji rukometaši: HRK Široki - RK Izviđač 27:49

Rukometaši Širokog doživjeli su težak poraz od Izviđača 27:49 (15:28) u derbi susretu 12. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranom u subotu u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Ljubušaci su u sastavu imali šest mlađih igrača iz prve momčadi koja igra regionalnu SEHA ligu te su s lakoćom došli do uvjerljive pobjede protiv veoma mlade domaće momčadi.

Širokobriježani su prvi pogotkom otvorili utakmicu, no ''Skauti'' su u svom ritmu podizali prednost te su na poluvrijeme otišli s vodstvom od 15:28.

Široki Brijeg: U tijeku upisi u Školu rukometa za dječake

Hrvatski rukometni klub Široki vrši upise u Školu rukometa za dječake.

Upisati se mogu generacije dječaka 2004./2005., 2006./2007. te 2008./2009..

Upisati se može svakim danom na broj mobitela 063/286-636 (Mihovil Bilać) i 063/822-873 (Frano Slišković). Također, sve informacije možete dobiti na Facebook stranici HRK Široki.

Pecara i dalje neosvojiva: Široki slavio protiv Zrinjskog

Rukometaši Širokog pobijedili su drugu momčad HMRK Zrinjski Mostar 40:33 (22:16) u derbiju 6. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranom u nedjelju u dvorani Pecara. Širokobriježani su poveli 2:0 na otvaranju utakmicu te prednost niti u jednom trenutku nisu ispuštali. Na poluvremenu su imali prednost od šest pogodaka razlike, a na kraju su slavili s +7. Mate Marušić s 12 i Petar Šušak s 10 pogodaka predvodili su HRK Široki do pete ovosezonske pobjede. Leo Hrkać pridodao je sedam, a Matej Mandić pet.

Rukometaši Širokog i dalje bez poraza: Na Pecari pao Kiseljak

Rukometaši Širokog pobijedili su Kiseljak 33:20 (15:8) u susretu 4. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranom u subotu navečer u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Širokobriježani nakon četiri odigrana kola imaju četiri pobjede s gol razlikom +40 te čvrsto drže vrh prvenstvene ljestvice kao jedina momčad s maksimalnim učinkom.

Gosti su poveli 0:1 i to je bilo sve od njih na ovoj utakmici jer su nakon toga igrači trenera Mihovila Bilaća prešli u vodstvo koje su do poluvremena povećali na +7 (15:8).

Široki uvjerljivom pobjedom u derbiju protiv Viteza zasjeo na vrh ljestvice

Rukometaši Širokog slavili su protiv Rukometne akademije Vitez 41:31 (20:16) u derbi susretu trećeg kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranom u subotu u dvorani Pecara.

Bio je ovo susret do sada jedinih neporaženih momčadi, a Širokobriježani su se ovom uvjerljivom pobjedom izdvojili na vrhu prvenstvene ljestvice s maksimalnim učinkom od tri pobjede.