NK Široki Brijeg

Široki porazom na Pecari umanjio šansu za prolaz u drugo kolo, Kazahstancima pobjeda

Nije to tako loše izgledalo na Pecari, no Široki je ipak izgubio premda je bio bolja momčad. Dva gola u gostima će najvjerojatnije biti dovoljno za prolaz Kazahstanaca ...

Gosti iz Kazahstana su se pokazali kao vrlo tvrd protivnik, ali dojam je kako je susret na Pecari obzirom na prikazano trebao završiti neriješeno te da domaćin zaista večeras nije imao sreće.

Na početku utakmice Široki Brijeg je bio nešto aktivniji na terenu, da bi nakon toga gosti nametnuli prividnu terensku incijativu.

Prijateljska utakmica na Pecari: Široki - Željezničar 1:1

ŠIROKI BRIJEG - U generalnoj probi za europski ispit protiv Kairata 11. srpnja Široki Brijeg je protiv Željezničara odigrao na Pecari 1:1. Nakon što je prvo poluvrijeme okončano bez pogodaka, u nastavku su poveli gosti preko Ramovića u 66. minuti, a izjednačujući gol za "Plavo-bijele postigao je Zvonimir Vukoja u 83. minuti.

Dojučerašnji igrač španjolskog Eibara potpisao trogodišnji ugovor sa Širokim

Dvadesetčetverogodišnji desni bočni igrač Branimir Cipetić novi je igrač NK Široki Brijeg. S dojučerašnjim igračem španjolskog prvoligaša Eibara dogovorena je trogodišnja suradnja.

Posljednju je sezonu igrao za drugu momčad Eibara koja se pod imenom Vitoria natječe u Segundi B. Prije toga branio je boje španjolskih niželigaša Elceha, Alicantea i Torrevieje.

Dario Miškić nova vratarska akvizicija na Pecari

Dvadesettrogodišnji Dario Miškić nova je vratarska akvizicija u momčadi NK Široki Brijeg. Bivši čuvar mreže mlađih reprezentativnih uzrasta Hrvatske stavio je potpis na trogodišnji ugovor s našim klubom.

Miškić je izdanak Dinamove škole nogometa i većinu svoje dosadašnje nogometne karijere čuvao je mrežu drugoligaške momčadi kluba iz Maksimira. Za Dinamo II upisao je 26 nastupa, a branio je i za sastav koji je uspješno nastupao u juniorskoj Ligi prvaka u sezoni 2015/2016.

Luka Bilobrk nakon dugo godina napušta Široki Brijeg

Dugogodišnji vratar NK Široki Brijeg Luka Bilobrk napušta momčad s Pecare nakon osam godina.  Prvi vratar kluba, 33-godišnji Travničanin odluku o napuštanju momčadi Goce Sedloskog nije detaljno obrazlagao, a naveo je kako samo u klubu znaju stvarni razlog odlaska te da ne bi bilo korektno istupati medijski.  Bilobrk je odluku o odlasku iz NK Široki priopćio posredstvom društvenih mreža:

Josip Barišić ostaje na Pecari

ŠIROKI BRIJEG - 35-godišnji branič Josip Barišić produžio je suradnju sa Širokim Brijegom i u idućoj sezoni će nositi dres "Plavo-bijelih".

Barišić je u Široki Brijeg prvi put stigao 2008. godine iz Posušja i zadržao se do 2011. godine kada prelazi u Hajduk, a nakon toga u Imotski da bi se u ljeto 2013. godine definitivno vratio na Pecaru. U protekloj sezoni odigrao je 30 utakmica za "Plavo-bijele" (24 PL BiH, 4 Kup BiH, 2 kvalifikacije za EUL) i postigao jedan gol.