NK Široki Brijeg

Zvonimir Begić na Pecari, Dominik Kovačić potpisao za Lokomotivu

ŠIROKI BRIJEG – Zvonimir Begić (29) novi je član NK Široki Brijeg. Ovaj vezni nogometaš odigrao je 13 utakmica u sezoni 2019/20. za hrvatskog drugoligaša Croatiju iz Zmijavaca. Karijeru je započeo u Mladosti (Proložac), a nakon toga igrao je još za Kamen, Posušje i Zadar.

Stjepan Radeljić iz Osijeka stigao na posudbu u Široki

ŠIROKI BRIJEG – Dvadesettrogodišnji Stjepan Radeljić stigao je iz Osijeka na posudbu u Široki Brijeg do kraja sezone i već je odradio prve treninge s momčadi.

- Došao sam na polugodišnju posudbu kako bih pomogao novim suigračima u ostvarivanju zacrtanih ciljeva. Želja svih nas je ponovni izlazak u Europu. Svjestan sam koliko ime NK Široki Brijeg znači u bh. klupskom nogometu. Po igračkom kadru i infrastrukturi zaslužujemo biti u vrhu. Nastojat ću opravdati ukazano povjerenje - kazao je  Stjepan Radeljić.

Široki porazom u Tuzli završio jednu od svojih najlošijih polusezona

Loš teren na stadionu Tušanj u velikoj mjeri je utjecao na kvalitet nogometne predstave, igralo se tvrdo, a tri boda na kraju su pripala domaćima koji su golom Ubiparipa slavili s minimalnih 1:0.

Izuzimajući šanse Ubiparipa i Beganovića, u prvih 45 minuta nije viđeno gotovo ništa i na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0. U drugom poluvremenu su se domaći otvorili i krenuli s napadima, a to im se isplatilo već u četvrtoj minuti nastavka kada Ubiparip prelijepim golom iz slobodnjaka postiže vodeći gol.

Široki uvijek dobro igra protiv svih mogućih 'zvijezda' pa je danas razmontirao Zvijezdu 09

Premijer liga BiH u 18. kolu na Pecaru je donijela dvoboj Širokog i Zvijezde 09. Domaći igrači su već od samog početka pokazali namjeru da žele sva tri boda iz ovog susreta što se i ostvarilo nakon pobjede od 3:0.

Dva puta Angelov, Dino Ćorić i Stipe Jurić pogađali su mrežu gostiju i tako svojem timu osigurali visoku pobjedu od 4:0

Širokom velika pobjeda u Sarajevu, bolji u derbiju na Grbavici 1:2

Ekipa Željezničara je  poražena u posljednjem susretu 17. kola Premijer lige BiH od Širokog Brijega na stadionu Grbavica rezultatom 2:1.
Bagarić je u 34. minuti utišao Grbavicu kada je matirao Erića, a već u narednom napadu Plavi su mogli izjednačiti kada je Veselinović srušen u kaznenom prostoru i arbitar Bjelica je pokazao na penal. No, Krpić je pogodio stativu.

Radnik i Široki neriješeno u Bijeljini 0:0

Prvo poluvrijeme dvoboja u Bijeljini nije donijelo previše lijep nogomet. Oba tima su igrala oprezno, a Radnik je imao nešto konkretniju igru prema naprijed.

Međutim, Širokobriježani su defanzivno stojali veoma dobro i nisu domaćim dopustili apsolutno ništa i nisu imali pravi pokušaj prema golu.

Sa druge strane gosti su imali jednu opasnu situaciju pred golom. Nakon loše reakcije Popare šutira Marić i lopta odlazi tik pred gola Radnika.

NK Široki tuži FK Sarajevo radi naknade štete zbog klevete i neistina

ŠIROKI BRIJEG - Zbog činjenice da Fudbalski klub Sarajevo, na žalost, nije postupio po Zahtjevu za objavom ispravke objavljenih informacija i isprike Nogometnom klubu Široki Brijeg od 7. listopada 2019. godine te tako, barem malo, pokušao ublažiti posljedice neistinitih navoda koje je iznio u svom dopisu od 4. listopada 2019. godine,

Široki na praznoj Pecari slavio sigurnu pobjedu protiv Slobode

U posljednjoj utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je na praznoj Pecari pobijedio tuzlansku Slobodu rezultatom 2:0. Ovo je bio prvi od dva susreta u kojem Širokobriježani trebaju "odraditi" sankciju NSBiH zbog incidenata na utakmici Kupa BiH protiv Sarajeva.

Prvi u dvoboju zaprijetili su domaći kada je Barišić u 3. minuti šutirao glavom nakon ubačaja iz kornera, ali je lopta otišla preko gola. Nakon tog pokušaja, gledali smo dosta slabu igru s obje strane.