NK Široki Brijeg

GOŠK nastavio s dobrim rezultatima, pobjeda protiv Širokog Brijega 2:1

Nogometaši Širokog Brijega poraženi su u Gabeli od GOŠK-a 2:1 u susretu 4. kola Premijer lige BiH igranom pred oko 1.000 gledatelja na stadionu ''Perica-Pero Pavlović''.

''Plavo-bijeli'' su imali terensku inicijativu na samom otvaranju utakmice, no realizacija je izostala. Već u 3. minuti Menalo je glavom zatresao gredu, a odmah u istom napadu Lončar je, također glavom, pucao izravno u vratara Kozića. Domaćini su pak prijetili iz kontri i polukontri, no mrežu u prvih 45 minuta nisu uspjeli zatresti.

Kinez Wang i Široki "kuhaju" sponzorski ili vlasnički ugovor...

ŠIROKI BRIJEG – Bogati kineski gospodarstvenik David Wang iz Šangaja dugo ima poslovne veze s tvrtkama u BiH, pa i u Širokome Brijegu gdje se našao ovih dana. Nije nam Wang zanimljiv samo zbog poslovnih veza. Čim je došao u Široki Brijeg raspitao se za ovdašnjega nogometnog premijerligaša, pokazavši kako jako dobro poznaje NK Široki Brijeg:

Odličan derbi između Zrinjskog i Širokog pripao Mostarcima, Jović iz penala donio pobjedu

Nije nikakva tajna niti nepoznanica da hercegovački derbi u kojem se sastaju nogometaši Širokog i Zrinjskog je ono najbolje što Premijer liga BiH može ponuditi. Tako je bilo i ovaj put, i6000 gledatelja na stadionu Pod Bijelim Brijegom mogli su uživati u prikazanom nogometu i jedne i druge ekipe koje su i po izrazito nepovoljnim uvjetima za igru prikazale dobar nogomet.

Euro liga: Nogometni spektakl na Pecari ipak pripao škotskom Aberdeenu (0:2)

Više od 6000 gledatelja na tribinama stadiona Pecara u Širokom Brijegu nagovijestile su još jedan pravi nogometni spektakl u Hercegovini.
Uzvratni dvoboj drugog pretkola Euro lige na Pecaru je doveo škotski Aberdeen. Iako su šanse za prolaz nakon prve utakmice u Škotskoj i rezultata 1:1 bile podjednake ali pobjeda je ipak pripala favoriziranim Škotima.

Očekujemo ponoviti dobru igru s gostovanja kod Aberdeena i prolaz u treće pretkolo

U četvrtak večer na Pecari se igra uzvratni susret drugog pretkola Europske lige između Širokog Brijega i Aberdeena. U sklopu toga danas je u klupskim prostorijama stadiona Pecara održana tiskovna konferencija na kojoj su sudjelovali trener Goran Sablić i napadč Širokog Dejan Čabraja.

Nogometaši Širokog u Škotskoj protiv favoriziranog Aberdeena odigrali 1:1

U prvoj utakmici drugog pretkola u dalekoj Škotskoj gostovali su nogometaši Širokog Brijega. Iako je Aberdeen bio veliki favorit ovog dvoboja Širokobriježani su pokazali da se znaju nositi sa takvom vrstom pritiska i odigrati kvalitetnu utakmicu iz koje se na Pecaru vraćaju neporaženi. Aberdeen je u 18 minuti došao do vodstva a onda je Široki iz jedne akcije preko Markovića u 69 minuti stigao do poravnanja koje će dodatno uliti samopouzdanje igračima trenera Sablića pred uzvratni susret za tjedan dana na Pecari.

Širokom Brijegu (ko fol) smanjena kazna sa sedam na tri utakmice bez gledatelja

Disciplinsko povjerenstvo Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine je na današnjem zasjedanju ponovno smanjilo kaznu Širokom Brijegu.

Nova kazna glasi: tri utakmice na Pecari bez nazočnosti gledatelja i novčana kazna od 25.000 KM. Prvotna kazna iznosila je sedam utakmica pred praznim stadionom te isti novčani iznos.