NK Široki Brijeg

Barbarić: Ovo je jedinstvena prilika za mlade igrače

Nakon „prinudne“ dvanaestodnevne stanke nogometaši Širokog Brijega nastavljaju svoje premijerligaško natjecanje na gostovanju kod banjalučkog Borca u okviru 30. kola m:tel Premijer lige BiH. Na Gradskom stadionu u Banja Luci momčad s Pecare tražit će prekid negativnog niza od tri uzastopna poraza. Na današnjoj konferenciji za medije šef stručnog stožera Ivica Barbarić je naglasio kako svaka utakmica nosi određeni motiv. U svakoj novoj utakmici, kako je poručio, jedna momčad ima priliku napredovati i poboljšati kvalitetu igre.

Novi trener NK Širokog Brijega

Dosadašnji šef stručnog stožera Jure Ivanković više neće voditi NK Široki Brijeg. U nastavku sezone za kormilom "Plavo-bijelih" naslijedit će ga šezdesetogodišnji Ivica Barbarić.

Na čelu momčadi s Pecare Ivanković je proveo nešto više od osam mjeseci. U 27 utakmica pod njegovim vodstvom Široki Brijeg je imao učinak od 10 pobjeda, 9 remija i 8 poraza.

Široki Brijeg zasluženo pobijedio Slobodu i upotpunio blistavo kolo domaćina

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su na Pecari u 23. kolu m:tel Premijer lige BiH ekipu Slobode rezultatom 1:0 te su tako upotpunili blistavo kolo domaćina budući da gosti u šest utakmica nisu osvojili niti jedan bod.

Široki je odmah krenuo žestoko pa je već u četvrtoj minuti Bukvić sjajno intervenirao nakon pokušaja Vukoje. Uslijedio je period utakmice u kojem je domaći tim imao apsolutni posjed lopte, ali su u 28. minuti gosti mogli do vodstva.

Nismo se predali, u nogometu je sve moguće

Nogometaši NK Široki Brijeg u srijedu od 18:30 na Pecari igraju uzvratnu utakmicu četvrtfinala Kupa BiH protiv FK Velež Mostar u kojoj će pokušati nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice (4:0).

U stručnom stožeru i među igračima vlada pozitivna atmosfera i nada kako mogu unijeti barem malo neizvjesnosti u ovu utakmicu.

Utakmicu u kojoj žele prekinuti negativnu seriju utakmica bez pobjede najavili su pomoćni trener Vlado Hrkać i branič Marko Jurić.

Borac odnio bodove s Pecare

Široki Brijeg i Borac međusobnim su dvobojom na Pecari u petak otvorili proljetni dio sezone bh. nogometnog prvenstva, a bolji su bili gosti iz Banja Luke koji su pobijedili rezultatom 3:0. Sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu, a junak gostiju bio je Panagiotis Moraitis, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu i zabio dva pogotka. Prvi gol Moraitis je zabio u 74. minuti atraktivnim udarcem škaricama, a drugi pogodak devet minuta kasnije. Za konačnih 3:0 pogodio je Goran Brkić u 88. minuti.

Možemo s tri boda otvoriti proljetni dio sezone

Proljetni dio sezone momčad Širokog Brijega otvara derbijem 20. kola m:tel Premijer lige BiH s momčadi banjalučkog Borca u petak, 25. veljače pred praznim tribinama Pecare s početkom u 16 sati.

„Imali smo sitnih problema s ozljedama i neplaniranih odlazaka, tako da smo proteklo razdoblje sedmotjednih priprema pokušali iskoristiti kako bi se uigrali za izazove koji su pred nama. Zadovoljan sam kako su igrači reagirali na nove zahtjeve u igri“, rekao je trener Plavo-bijelih Jure Ivanković na današnjoj konferenciji za medije.

Široki protiv Veleža u četvrtfinalu, u polufinalu će biti jedan od federalnih prvoligaša

Ždrijeb parova četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine održan je danas u prostorijama Nogometnog saveza BiH u Sarajevu. Svakako, najviše pažnje privlači okršaj Tuzla Cityja i Borca, ali ništa manje uzbuđenja neće biti ni u duelima Sarajeva i Slobode, odnosno Veleža i Širokog Brijega. Zanimljivo, u polufinalu će biti jedan od federalnih prvoligaša, s obzirom da se sastaju Zvijezda Gradačac - Igman Konjic.