Blamaža Željezničara na Grbavici, poraz od Krupe

246 ABC portal 22.rujna 2020. 18:15
PREMIJER LIGA BIH

Nogometaši Željezničara su doživjeli novu blamažu na stadionu Grbavica. U osmom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobjedu nad Plavima je ostvarila Krupa rezultatom 1:0.

Plavi, koji su na ovoj utakmici slavili 99 godina postojanja, su od prve minute napadali ka golu Krupe, dok su se gosti orjentirali na kontranapade, i prilike iz prekida.

Upravo su iz prekida gosti stigli do vodstva u 16. minuti. Aleksa Andrejić je šutirao iskosa sa lijeve strane poprilično slabo, ali je danas katastrofalni golman Željezničara Irfan Fejzić odbio loptu na način da je ona "plesala" po gol-liniji, a Igor Makitan je rutinski pospremio u mrežu za vodstvo gostiju 1:0. To je bilo dovoljno za sva tri boda gostujuće ekipe u gostima