Dinamo napravio veliki iskorak prema Ligi prvaka: na uzvrat u Norvešku idu s lijepom prednošću

141 ABC portal 22.kolovoza 2019. 08:00
POBJEDA DINAMA

Poslije prvih 90 minuta nogometaši Dinama napravili su veliki iskorak prema Ligi prvaka. Prema viđenom u Maksimiru, hrvatski se prvak pokazao moćnijim rivalom i za očekivati je da će za šest dana u Norveškoj obraniti – 2:0.

Već u 7. minuti ''zakuhalo'' se u gostujućem šesnaestercu. Stoper Rosenborga Lundemo prizemljio je Petkovića. Sudac Orsato bio je svega nekoliko metara udaljen od mjesta događaja i odmah je pokazao prema ''kreču''. Za ovu situaciju VAR mu nije bio potreban. Petković je osobno preuzeo odgovornost (unatoč promašenom jedanaestercu u Budimpešti) i rutinirano svladao gostujućeg vratara Hansena.

Rosenborg je nakon Dinamovog vodstva uspostavio terensku ravnotežu, ali je domaća momčad, iz pomalo sretno izvedenog protunapada, postigla i drugi pogodak. Igrala se 28. minuta kada je vratar Livaković ispucao loptu. U skoku s Petkovićem, Hovland je loptu proslijedio Oršiću. Ovaj je iskoristio poklon i u situaciji ''jedan na jedan'' gostujućem vrataru spretno gurnuo loptu – kroz noge.

Mogao je Dinamo do konca prvog poluvremena još osnažiti vodstvo. U 33. minuti Olmo je pokrenuo kontranapad i efektno petom proigrao do More. Ovaj je šutirao s ruba kaznenog prostora i pogodio – gredu. Nekoliko minuta kasnije Dinamovi su igrači tražili kazneni udarac (zbog igranja rukom Reginiussena), no Orsato je samo odmahnuo, ne pomišljajući niti provjeravati VAR (a očigledno iz kombija, u kojemu su ordinirali asistenti mu, nije došla nikakva sugestija za intervencijom).

U drugom dijelu utakmice Dinamo je inicijativu prepustio Rosenborgu. U takvoj konstelaciji odnosa imali su gosti nekoliko obećavajućih situacija. Najbliže pogotku bio je Nigerijac Adegbenro u 57. minuti kada je lopta uzdrmala okvir Dinamovih vratiju.

Dinamo je pak svoje prigode vrebao iz protuudara. Najbliže trećem pogotku ''modri'' su bili u 82. minuti kada je nakon udarca Olma mrežu gostiju spasio branič Meling.