Dinamo srušio Rijeku na Maksimiru, Soudani zabio dva gola

769 ABC portal 28.listopada 2017. 17:15
SOUDANI
POBJEDA DINAMA

Dinamo je u 14. kolu Prve HNL na Maksimiru pobijedio Rijeku 3:1 (1:1).

Aktualni prvak poveo je u 9. minuti nakon što Dinamova obrana nije dobro očistila prizemno ubacivanje Acostyja, pa se lopta odbila točno u noge Nigerijcu koji je pogodio praznu mrežu. Dinamo je do poluvremena uspio izjednačiti preko More koji je odlično reagirao na jednu odbijenu loptu i sa 15-ak metara pogodio pod gredu.

U nastavku je Dinamu pobjedu s dva gola osigurao Soudani. Alžirac se u 49. minuti odlično snašao u gužvi u kaznenom prostoru gostiju i škaricama zabio za 2:1, da bi ga u 79. minuti sjajnom okomitom loptom u čistu priliku izbacio Olmo, a strijelac Soudanijeva kalibra rutinski je pogodio za potvrdu pobjede.

Vodeći Dinamo sada ima 34 boda, čak devet više od druge Rijeke, a 10 od trećeg Hajduka i četvrtog Osijeka koji imaju po utakmicu manje.