Dinamu poništen gol i nije mu suđen penal, no izborio je prvo mjesto u skupini

797 ABC portal 29.studenog 2018. 21:00
EUROLIGA

Nogometaši Dinama u petom su kolu nogometne Europske lige u Istanbulu odigrali 0:0 kod Fenerbahčea te su s osvojenim bodom osigurali prvu poziciju u skupini D

Nastavlja se europska bajka hrvatskog prvaka. 'Modri' su već ranije, poslije 49 godina čekanja, izborili proljeće u nekom Uefinom natjecanju, a nakon novih 90 minuta u Europskoj ligi potvrdili su prvo mjesto u skupini te ih tako očekuju na papiru lakši suparnici u ždrijebu za nokaut fazu.

Dinamo nije nastavio savršeni učinak, jer je dosad imao četiri pobjede, ali i s ovim bodom može biti zadovoljan pogotovo što sudac dvoboja nije bio na visini zadatka te nam se čini da je u dvije situacije teško oštetio hrvatsku momčad (nedosuđeni penal i poništeni gol).

Atmosfera na stadionu Sucru Saracoglu nije bila ni približno paklena kakvu znaju napraviti Fenerovi navijači no domaćin je od prve minute pritisnuo Dinamo koji se othrvao početnom naletu, a zatim je prijetio, ponajviše preko Gavranovića koji je najbliže pogotku bio u 10. minuti kada se poslije udarca Stojanovića lopta nezgodno odbila prema vratima turnkog velikana, ali nije prevarila golmana Tekina.
Fenerbahce je imao posjed, više pokušaja, ali Dinamo je u defanzivnoj iniji djelovao vrlo dobro i turska momčad je teško stvarala one prave prilike.

U drugom dijelu slična priča, domaćin je imao incijativu, ali je Dinamo bio opasniji i samo su ga sudačke pogreške spriječile da dođe do prednosti. Naime, u 65. minuti u kaznenom prostoru sleđa srušen je Olmo, ali sudac Schorgenhofer nije pokazao na bijelu točku iako je kontakta bilo.
Deset minuta kasnije nova sporna situacija na štetu našeg prvaka. Poslije ubačaja iz kornera glavom je zabio usamljeni Gojak, a djelitelj pravde poništio je pogodak.

U 88. minuti i sreća je okrenula leđa Dinamu. Stojanović je opalio, vratar je bio savladan, ali lopta je završila u vratnici.