Filip Zubčić u drugom 'laufu' odskijao na najvišoj razini; a odličnom drugom vožnjom osigurao je novo postolje!

326 ABC portal 07.prosinca 2020. 14:00
VELESLALOM

Na trećoj ovosezonskoj utrci svjetskog kupa u veleslalomu, Filip Zubčić, imao je nešto skromniji prvi 'lauf', pa je i zaostatak za tada vodećim Odermattom bio velik (1.25 sekunde). U drugom se 'laufu' Zubčić 'bacio na glavu', pa je i ukupni plasman bio odličan. Na kraju je Zubčić osvojio treće mejsto

Filip Zubčić, koji je u subotu na prvom veleslalomu u Santa Caterini pobijedio, startao je s brojem dva, a čim je prošao kroz cilj prve vožnje vidjelo se po njegovoj reakciji kako nije zadovoljan nastupom.

Na koncu je ostvario vrijeme 1:05.28 sa zaostatkom od 1.25 sekunde za prvoplasiranim Švicarcem Marcom Odermattom (1:04.03) i prvi je 'lauf' završio na 21. mjestu.

No, druga vožnja donijela je odličan nastup hrvatskog veleslalomaša gdje su ga samo dvojica skijaša pretekla u ukupnom zbiru vremena obje vožnje.