Ivica Zubac odličan, a njegovi Clippersi sigurni; Luka Dončić zabio 35, ali Dallas pao

369 ABC portal 01.siječnja 2020. 11:00
NBA LIGA

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac sa osam koševa (šut 4-8), 13 skokova i jednom blokadom za 23 minute na parketu u svom je posljednjem nastupu u 2019. godini pomogao Los Angeles Clippersima ostvariti 105-87 pobjedu na gostovanju kod Sacramento Kingsa

Clippersi su zahvaljujući dvjema svojim raspoloženim zvijezdama Kawhiju Leonardu i Paulu Georgeu kontrolirali utakmicu od početka do kraja. Leonard je bio najefikasniji igrač susreta sa 24 poena, dok je Georgeu nedostajala jedna asistencija do "triple-doublea", ubacio je 21 košu uz 11 skokova i 9 asistencija. Kod Kingsa istaknuli su se Richaun Holmes sa 22 pogotka i 10 skokova te Buddy Hield sa 20 koševa.

Clippersi su s omjerom pobjeda i poraza 24-11 i dalje treća momčad Zapadne konferencije, dok su Kingsi sa 12-22 pali na 13. poziciju na Zapadu.

Prvaci Toronto Raptorsi lako su se u svojoj dvorani obračunali s Cleveland Cavaliersima svladavši ih sa 117-97. Kyle Lowry sa 24 koša i Serge Ibaka sa 20 poena i 10 skokova predvodili su Raptorse, dok je kod Cavsa, kod kojih je skromnu minutažu u završnici dobio i Ante Toni Žižić, najučinkovitiji bio Collin Sexton sa 22 ubačaja. Žižić je za 2:47 minuta provedenih u igri ostao bez učinka.

Toronto je sa 23-11 četvrta momčad Istoka, a Cleveland sa 10-23 na 13. mjestu Istoka.

Vrlo je zanimljivo bilo u San Antoniju gdje su domaći Spursi nakon produžetka svladali lanjske finaliste Golden State Warriorse sa 117-113. DeMar DeRozan sa 24 koša i LaMarcus Aldridge sa 17 poena i 12 skokova bili su najbolji kod Spursa, dok Warriorsima nisu bile dovoljne niti odlične predstave Aleca Burksa, koji je ubacio 28, te Glenn Robinsona III, koji je postigao 25 pogodaka.

Spursi su novom pobjedom stigli do učinka 14-18 i sada zauzimaju osmo mjesto na Zapadu, posljednje koje vodi u doigravanje, dok su ozljedama opterećeni Warriorsi i dalje na dnu Zapada sa 9-26.

U derbiju večeri Houston Rocketsi nadigrali su na svom parketu Denver Nuggetse sa 130-104 i to prvenstveno sjajnom četvrtom četvrtinom koju su dobili sa 38-15, nakon prve tri dionice bilo je sa 92-89 za domeće. Rocketse su standardno do pobjede vodili James Harden sa 35 i Russell Westbrook sa 28 pogodaka, dok Nuggetsima nije bilo dovoljan 21 ubačaj Nikole Jokića te 18 koševa Monte Morrisa.

Houston je ostao četvrti na Zapadu sa 23-11, ali se značajno približio drugom Denveru koji je na 23-10.