Sarajevo na Pecari ne može protiv Širokog Brijega: Menalo i Ćorić golovima razveselili navijače

7,929 ABC portal 18.veljače 2018. 20:15
SIROKI
TRADICIJA SE NASTAVLJA

Pred 4000 gledatelja na stadionu Pecara u odličnoj navijačkoj atmosferi Široki Brijeg je još jednom odnio pobjedu protiv nogometaša Sarajeva i tako ostao nepobjediv za Sarajlije kad je u pitanju Premijer liga BiH. Doista je zanimljivo da Sarajevo još nikad nije odnijelo pobjedu s Pecare. Nogometaši Gorana Sablića nošeni gromaglasnim navijanjem Škripara i ovaj put izvojevali su pobjedu agresivnom i borbenom igrom od prve minute susreta. Zanimljivo je također napomenuti da je trener Sablić pravi majstor za derbi utakmice, odlično pripremljena momčad koja i nakon vodstva gostiju zadržava borbenost i agresiju što na kraju daje odličan rezultat. Gosti su također imali gromoglasnu  podršku svojih navijača ali na njihovu žalost iz Širokog Brijega se kući vraćaju još jednom razočarani porazom svojih ljubimaca.

Široki je bolje ušao u ovu utakmicu. Kontrolirali su igru od prve minute, i stvarali su izgledne prilike pred golom gostiju. Uvodnih 20-ak minuta Sarajevo nije uspijevalo ozbiljnije probati nešto prema naprijed.. Široki je imao  terensku nadmoć. Imali su nekoliko opasnih napada po gol Sarajeva, a najveću šansu propušta Luka Menalo u 40. minuti. Izašao je sam pred Pavlovića koji mu skida zicer, da bi u nastavku akcije Ćorluka loše šutirao i tako prokocakao veliku šansu.

Na poluvrijeme se u derbiju kola otišlo sa nepopularnih 0:0, da bismo u nastavku susreta ipak vidjeli golove.
Iako je Široki stvorio bolje šanse, Bordo tim u 64. minuti koristi svoju priliku. Nakon gužve u kaznenom prostoru, pogađa Emir Halilović na debiju za prednost od 0:1.
Ipak, samo tri minute kasnije domaći su poravnali. Luka Menalo skače najbolje nakon kornera i ubačaja Stjepana Lončara pogađa mrežu Pavlovića za 1:1.

Nedugo zatim Josip Ćorić je iskoristio grešku odbrane gostiju i pogodio je usamljen u kaznenom prostoru za 2:1.
Do kraja se rezultat nije mijenjao. Široki je došao do velikog preokreta i važne pobjede pred nastavak sezone.