Široki porazom na Pecari umanjio šansu za prolaz u drugo kolo, Kazahstancima pobjeda

477 ABC portal 11.srpnja 2019. 22:45
EUROPSKA LIGA

Nije to tako loše izgledalo na Pecari, no Široki je ipak izgubio premda je bio bolja momčad. Dva gola u gostima će najvjerojatnije biti dovoljno za prolaz Kazahstanaca ...

Gosti iz Kazahstana su se pokazali kao vrlo tvrd protivnik, ali dojam je kako je susret na Pecari obzirom na prikazano trebao završiti neriješeno te da domaćin zaista večeras nije imao sreće.

Na početku utakmice Široki Brijeg je bio nešto aktivniji na terenu, da bi nakon toga gosti nametnuli prividnu terensku incijativu.

Prvo veliko uzbuđenje donijelo je i pogodak. Eseola je u 29. minuti izašao sam pred Zlomislića te bez problema pogodio za vodstvo gostiju.

Širokom nije trebalu dugo vremena da se vrati u igru. Prekrasan gol sa 20-ak metara zabio je Enin. Pokalitov je loptu u mrežu mogao samo ispratiti pogledom.

U 38. minuti u dobro situaciji se našao Bagarić, ali domaći napadač iz dobre pozicije nije uspio ozbiljnije zaprijetiti. Prvo poluvrijeme okončano je neriješeno.

Kairat je do novog vodstva stigao u 58. minuti. Nakon jednog prekida i intervencije Zlomislića lopta je došla do Eseole koji je iz drugog pokušaja uspio zabiti za 1:2.

Do kraja meča Širokobriježani su bili bolji rival, imali su niz dobrih šansi, ali nisu uspjeli po drugi put izjednačiti. U 66. i 68. minuti dobro su šutirali Jović i Kvesić, ali su gosti sačuvali svoju mrežu.

U 85. minuti kolosalnu šansu je imao Vukoja koji je šutirao sa nekoliko metara iz idealne pozicije, međutim Pokatilov je sjajno intervenirao.

Sudačka nadoknada je donijela još jedno uzbuđenje, Jurilj je topovski šutirao pod samu prečku, ali je gostujući golman izbio loptu u korner.

Ostalo je 1:2 te Kairat sigurno može biti zadovoljniji ovim rezultatom pred uzvratni susret koji se igra za tjedan dana.

ŠIROKI BRIJEG - Stadion Pecara.  Gledatelja  2.500. Sudac: Coltescu (Rumunjska).

STRIJELCI: 0-1 Eseola (29), 1-1 Enin (34), 1-2 Eseola (59).

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Babić (59. Jurilj), Jović (79. Z. Vukoja), Marić, Stanić (68. B. Vukoja), Kovačić, Bagarić, Enin. Trener: Goce Sedloski.

KAIRAT: Pokatilov, Akhmetov, Suyumbayev, Zhukov, Islamkhan (76. Keiler), Eseola, Abiken (56. Kuat), Wrzesinski, Dugalić, Mikanović, Orazov (63. Kosović). Trener: Aliaksei Shpileuski.