Široki u derbiju protiv Željezničara 'imao' pobjedu na Pecari ali gosti se nisu predavali (3:3)

880 ABC portal 24.kolovoza 2019. 21:30
DERBI NA PECARI

Više od 3000 gledatelja na Pecari pratilo je derbi susret Premijer lige BiH između Širokog i Željezničara. Odlična atmosfera i odličan početak Širokog, Hrkać je ubacio loptu s desne stran na koju je reagirao Ivan Enin i doveo Široki u vodstvo već u drugoj minuti. Željezničar je dvije minute kasnije izjednačio. No, Široki je i dalje stvarao igru i prilike pa je do kraja prvog polvremena zabio još dva gola. Strijelci su bili Toni Jović iz penala i iz jedne odličene akcije preko Marićai Bagarića nabačenu loptu glavom je u mrežu poslao Josip Kvesić- Široki je imao vodstvo od 3:1 u pevom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme Željezničar je nadoknadio dva gola i poravnao rezultat na 3:3

Fantastičnno prvo poluvrijeme na Pecari donijelo je čak četiri gola, a domaći tim je poveo sa 1:0 već nakon dvije minute igre. Ivan Enin je završio lijepu akciju za prednost svog tima.

Ipak, radost domaćih je trajala samo četriri minute. U šestoj minuti Sulejman Krpić koristi sjajnu asistenciju Ramovića i pogađa za 1:1.

U ostatku prvog poluvremena još dva gola, oba u mreži gostiju. Nakon nekoliko dobrih pokušaja Široki u 23. minuti stiže do novog gola. Stevanović je srušio Bagarića, sudac je pokazao na bijelu točku, a Toni Jović pogađa za 2:1.

Treći gol u mreži gostiju iz Sarajeva viđen je u 32. minuti. Prekrasnu kontru završio je Josip Kvesić za 3:1.

Uspio je Željo do kraja prvog dijela još jednom ozbiljno zaprijetiti. Krpić međutim nije uspio zabiti sa pet metara i na odmor se otišlo vodstvom domaćeg tima od 3:1.

Nešto sporije su domaći ušli u nastavak. Amar Osim je napravio nekoliko izmijena, a aktivnija igra gostiju im je pomogla da dođu do gola u 62. minuti. Rezervni igrač Mladen Veselinović lijepo pogađa udarcem sa 20-ak metara za 3:2.

Bolja igra gostima se isplatila u 74. minuti. Ermin Zec je iskoristio lošu reakciju odbrane Širokog i pogodio je za 3:3, a golu je prethodila fantastična šansa za Krpića kojem je Zlomislić skinuo zicer.

Do kraja utakmice nekoliko dobrih pokušaja sa obje strane. Međutim, mreže se više nisu tresle i ostalo je 3:3.

Premijer liga BiH, 6. kolo:

Široki Brijeg - Željezničar 3:3 (Enin 2', Jović 23'p, Kvesić 32' / Krpić 6', Veselinović 62', E.ZEc 74')

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić, Jović, Marić, Kovačić, Hrkać, Bagarić, Enin

FK Željezničar: Erić, Stevanović, Krpić, Ramović, Stanić, Alispahić, Zajmović, Sadiković, Bojo, Osmanković, Sipović