Ukrajinci 'torpedirali' Srbe, utrpali su im 'petardu'

131 ABC portal 08.lipnja 2019. 07:45
TEŽAK PORAZ

Nogometaši Ukrajine s uvjerljivih su 5:0 nadigrali Srbiju u utakmici kvalifikacija za EURO 2020. godine odigranoj u Lvivu, a Norveška je u Oslu ispustila dva gola prednosti u samoj završnici protiv Rumunjske...

Težak su poraz doživjeli Srbi na gostovanju kod Ukrajinaca. Stigli su 'orlovi' u Lviv s puno optimizma, ali pokazalo se kako su to sve priče bez podloge.

Ukrajinci su s dva gola Cigankova u razmaku od samo dvije minute (26, 28) na poluvrijeme otišli s vodstvom 2:0. Izabranici Andrija Ševčenka nisu se time zadovoljili, već su nastavili jurišati prema golu srbijanske reprezentacije i još triput su svladali Dmitrovića. Dvaput je strijelac bio Jevgen Konopljanka (46, 75), a jednom Jaremčuk (59).

Ukrajinci su se ovom veličanstvenom pobjedom probili na vrh skupine B sa sedam bodova, ispred Luksemburga koji ima 4 boda.