Željezničar golom Krpića svladao Zrinjski u Mostaru

722 ABC portal 20.listopada 2018. 18:30
PREMIJER LIGA

U derbiju 14. kola Premijer lige BiH, Željezničar je slavio u Mostaru protiv Zrinjskog 1:0 i tako izbio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Krpić u 62. minuti i to nakon fantastične asistencije Ivana Ćurjurića. Željin je ofenzivni vezni probio po lijevoj strani, imao i malo sreće u svom solo prodoru da bi onda prekrasno vanjskim dijelom stopala pronašao u sredini usamljenog Krpića kojemu nije bilo teško sa 7-8 metara pogoditi za vodstvo gostiju.

Utakmica je obilježila i jedna nemila situacija. U 38. minuti se stoper Željezničara Kemal Osmanković sudario s jednim suparničkim igračem pa ostao ležati na zemlji bez svijesti. No, nakon brze intervencije, ubrzo je došao k sebi, pridigao se i napustio teren pa je vozilom hitne pomoći prevezen u bolnicu.

Zvijezda je upisala i drugu pobjedu sezone. Ugostili su GOŠK iz Gabele i slavili s minimalnih 1:0 golom Govedarice u 18. minuti. Vrlo važni bodovi protiv izravnog konkurenta u borbi za ostanak kojega su sad i preskočili pa su pretposljednji sa 11 bodova dok je GOŠK zadnji sa 10.

Mladost iz Doboja kraj Kaknja trijumfirala je kao gost kod Tuzla Cityja. Također je bilo 1:0, Atajić iz penala u 6. minuti donio je pobjedu mladostašima. Pobjedu kojom su malo odmaknuli od opasne zone i sad su osmi sa 16 bodova. Tuzla je deveta sa 12.