Zrinjski deklasirao Vršac i povećao izglede u borbi za Final Four Druge ABA lige

380 ABC portal 01.ožujka 2018. 20:15
ramljak zrinjski
ABA LIGA

Košarkaši Zrinjskog nastavljaju sa sjajnim igrama u Drugoj ABA ligi. U 18. kolu Mostarci su na svom parketu svladali izravnog konkurenta u borbi za Final Four ekipu Vršca s 88:73 (18:23, 25:23, 28:14, 17:13).

Pobjeda ima dvostruku važnost jer je ostvarena s više od osam poena koliko je Zrinjski poražen u Srbiji, prenosi pogled.ba

U prvoj četvrtini ekipi su se izmjenjivale u vodstvo, ali su gosti nakon prvih deset minuta stekli prednost 23:18. Vršac je tri minute prije kraja druge četvrtine imao vodstvo 40:30, što je bio povod za minutu odmora domaćeg trenera Hrvoja Vlašića. Nakon kratke stanke proigrali su domaći košarkaši i uspjeli poravnati omjer. Miroslav Pašajlić je tricom sa zvukom sirene postavio rezultat prvog poluvremena Zrinjski - Vršac 43:46.

Zrinjski je ponovno u nastavku utakmice slomio otpor protivnika, kao i u prethodnim susretima s Krkom i Borcem iz Čačka. Treću četvrtinu Plemići su dobili 28:14, i deset minuta prije kraja stekli prednost 71:60.

Sve dvojbe oko pobjednika bile su otklonjene minutu i četrdeset sekundi prije kraja kada domaćin dolazi do vodstva 86:73.

Aleksandar Sokolović 20 i Marko Ramljak 18 poena najefikasniji kod Zrinjskog, u gostujućem sastavu istaknuo se Miroslav Pašajlić s 18 koševa.