Zrinjski slavio u gradskom derbiju, Student promašio šut za pobjedu

138 ABC portal 08.ožujka 2019. 20:45
KOŠARKAŠKO PRVENSTVO

U gradskom derbiju košarkaši Zrinjskog pobijedili su Student s 92:90 (25:19, 18:35, 16:29, 16:24).

Plemići su nakon prvog poluvremena imali vodstvo 23 poena razlike, ali je Student sjajnom igrom u nastavku uspio poravnati, da bi odlučujuće poene za aktualne prvake BiH postigao Lužaić.

Student je nakon pet minuta igre imao vodstvo 13:11, no Zrinjski je serijom 6:0 preokrenuo rezultat u svoju korist i prvu dionicu igre okončao s vodstvom 25:19.

Sjajnu šutersku dionicu imali su igrači Zrinjskoj u drugoj četvrtini kada su postigli čak sedam trica. Minutu i dvadeset sekundi prije isteka prvog poluvremena stigao je Zrinjski na +25. Prvo poluvrijeme je završeno vodstvom igrača trenera Hrvoja Vlašića 60:37.

Otvaranje drugog poluvremena pripao je košarkašima Studenta. S dvije trice Mikulića, te poenima Širića i Škrobe rade seriju 14:2. Uspjeli su zatim igrači Studenta doći na osam poena zaostatka, a u posljednju četvrtinu ulazi se kod vodstva Zrinjskog 76:66.

Četvrtu dionicu igre Student je otvorio serijom 8:0 i približio se na samo dva poena zaostatka. Ubrzo je Zrinjski uzvratio serijom 7:0, ali se mostarski studenti nisu predavali, te su dvije minute prije kraja susreta imali priliku povesti. Mikulić je kod vodstva Zrinjskog 88:87 promašio oba slobodna bacanja.

Sokolović je poentirao za prednost Zrinjskog 90:87. Škrobo je zatim realizirao jedno od dva slobodna bacanja. Mirnije ruke bio je Ross koji je s linije za slobodna bacanja donio Studentu izjednačenje 90:90.

Posljednji napad za Zrinjski realizirao je Lužaić za vodstvo 92:90, a Student je imao sedam sekundi do izbori produžetak, ili evenutalnu pobjedu. Za tri poena je šutirao Ross, a potom i Ćup, no nisu bili precizni, te je Zrinjski u neizvjesnom susretu upisao pobjedu.

Jelen Ross s 25 poena bio je najefikasniji kod Studenta, Ivica Širić je postigao 21. U ekipi Zrinjskog najbolji je bio Milan Lužaić s 21 košem.