HNL

HT Prva liga svrstana u Top 20 liga na svijetu, a na vrhu engleska Premier liga

Prvi put nakon 2009. godine engleski Premiership je proglašen najboljom nogometnom ligom godine u izboru Međunarodnog instituta za nogometnu povijest i statistiku (IFFHS), dok je Hrvatski Telekom Prva liga zauzela 18. mjesto na ljestvici sto najboljih liga svijeta.

Odlični europski rezultati Liverpoola, Tottenhama i Manchester Cityja gurnuli su Engleze na prvo mjesto gdje su posljednji put bili 2009. godine. Nakon toga svake godine najboljom je proglašavana španjolska Primera.

Dinamo sa svojim proračunom od 40 mil eura može igrati Lige petice, dosta novca imaju Hajduk, Osijek i Rijeka

Ako izuzmemo za naše prilike super bogati Dinamo još neki klubovi iz vrha hrvatskog nogometa imaju 'odlične' proračune. Zanimljive  informacije o visini  proračuna najboljih hrvatskih klubova otkrivaju da je hrvatski nogomet ipak daleko odmakao u odnosu na regiju. A kad je u pitanju zagrebački Dinamo onda se može reći da su oni ipak stepenica više te da s njihovim proračunom mogu igrati u svakoj od liga Petice osim Premiershipa, piše ABCportal.info

DINAMO, 300 MILIJUNA KUNA

Sudar Hajduka i Dinama na Poljudu završio na najnepopularniji način

U prvoj utakmici devetog kola Hrvatski Telekom Prve lige, na Poljudu pred nešto više od 21 tisuće gledatelja, Hajduk i Dinamo su odigrali najveći derbi našeg nogometa bez pogodaka

U prvom poluvremenu nije bilo pravih prilika, a 'sramežljivi' pokušaji s obje strane bili su lak zadatak za obrane. Ako je nešto i prošlo tu su bili vratari.

Golman Letica je zabio za pobjedu Hajduka 95. minuti, Dinamova katastrofa na Maksimiru

Gotovo nevjerojatnu utakmicu odigrali su Hajduk i Istra na Poljudu! Domaćin je pobijedio 3-2 u utakmici koja konkurira za najdramatičniju sezone. Jer ovo što se dogodilo danas na Poljudu teško biste prepričali nekome tko nije gledao. Za ogromnu pobjedu Hajduka i dolazak na samo minus šest od Dinama zaslužan je - meta Real Madrida golman Karlo Letica!

Jeličić opet 'podigao prašinu'; treneru Dinama poručio neka ode kod 'tate' na kat

U još jednoj emisiji 'Stadion' stručni komentator HRT-a Joško Jeličić govorio je o aktualnim zbivanjima u Hrvatski Telekom Prvoj ligi, a ponajviše o Hajduku i Dinamu

Izjave bivšeg nogometaša Hajduka i Dinama uvijek znaju podići dosta prašine u našoj nogometnoj javnosti. Jeličić uvijek govori bez dlake na jeziku, a u formi je bio i ovoga puta. Prvo se osvrnuo na najzanimljiviju utakmicu 17. kola na Poljudu između Hajduka i Osijeka (1:1).

Grezda u sudačkoj nadoknadi šokirao Hajduk i donio Osijeku sva tri boda

U derbiju 8. kola Hrvatski telekom Prve lige Osijek je na svom stadionu upisao pobjedu 2:1. S time da je gol odluke Eros Grezda zabio u trećoj minuti sudačke nadoknade

Osječani su pogotkom Erosa Grezde u 93. minuti pobijedili Hajduk, a pobjeda je tim slađa jer došla nakon vodstva Splićana.