Marko Pjaca

Marko Pjaca potpisao za Fiorentinu!

Marko Pjaca iduće će sezone igrati u Fiorentini! Transfer je službeno potvrđen, a Viole će platiti tri milijuna eura za jednogodišnju posudbu. Nakon toga, otkup ugovora je 22 milijuna eura. Ako ga Fiorentina na kraju sezone želi otkupiti, Juventus nema pravo zadržati ga. Prema ugovoru, može ga samo otkupiti natrag, i to za 26 milijuna eura! Fiorentina je cijeli prijelazni rok držala pole position u želji da dovede Marka, čim je Juve odlučio ponovno ga poslati na posudbu.

Bundesliga je sigurno dobila novu zvijezdu; Pjaca tek došao i već oduševio

Hrvatski reprezentativac Marko Pjaca trebao je svega četiri minute kako bi postigao prvijenac u dresu njemačkog bundesligaša Schalkea

U pripremnom susretu igranom u španjolskom Benidormu Schalke je pobijedio Genk 2:1, a prvi pogodak na utakmici postigao je Pjaca u 49. minuti.

Pjaca je ušao u igru u drugom poluvremenu i već nakon četiri minute majstorski je zatresao mrežu belgijskog sastava. Na 2:0 je povisio Embolo u 80. minuti, a rezultat je smanjio Karelis dvije minute prije kraja susreta.

Pjaca do kraja sezone odlazi na posudbu u momčad Schalkea

Talijanski mediji bliski momčadi Juventusa tvrde kako su čelnici 'stare dame' na kraju ipak postigli dogovor s drugom momčadi Bundeslige te da Marko Pjaca do kraja sezone odlazi na posudbu u momčad Schalkea iz Gelsenkirchena

Kao moguće Pjacine destinacije proteklih su se dana spominjali su se i Monaco, ruski Zenit iz St. Petersburga, te Anderlecht, no utrku je na kraju dobio njemački klub.

Marko Pjaca se nakon ozljede vratio s dva gola

Nakon sedam mjeseci pauze hrvatski nogometni reprezentativac Marko Pjaca vratio se na teren postigavši dva pogotka. Pjaca je nastupio za Juventus u prijateljskom susretu protiv niželigaša Trina i u pobjedi 6:0 zabio je dva pogotka. Među strijelce su se upisali i Douglas Costa, Claudio Marchisio, Rodrigo Bentancur i Daniele Rugani. Utakmica je trajala 50 minuta, a Pjaca je odradio cijeli dvoboj.