Senzacionalna vijest iz Njemačke: Niko Kovač se vraća u Bundesligu i preuzima klub u kojem igra važan Dalićev Vatreni

Nakon službene potvrde vijesti da su njemački prvoligaš Hoffenheim i dosadašnji trener, 40-godišnji Sebastian Hoeness, postigli sporazum o raskidu suradnje, stižu neslužbene informacije o njegovom nasljedniku. Prema njemačkom Bildu Andreju Kramariću trener će biti bivši hrvatski izbornik Niko Kovač

Urednik Bilda Christian Falk navodi kako je Kovač na vrhu liste kandidata za novog trenera njemačkog Bundesligaš.

Kovač se vraća u Bundesligu? Želi ga klub u kojem je proveo najveći dio igračke karijere

Niko Kovač ove je sezone dobio otkaz u Monaca, a još uvijek nije pronašao novi angažman. Ipak, otvorilo se mjesto u Bundesligi, u njegovom bivšem klubu. Hertha Berlin u nedjelju je raskinula suradnju s Tayfunom Korkutom nakon serije loših rezultata. Hertha je trenutačno u nizu od deset utakmice bez pobjede sa pet uzastopnih poraza.

"Nismo bili sigurni treniramo li nogomet ili za Tour de France"

Na naslovnici njemačkog Sport Bilda objavljena je kritika na račun bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača, a odnosi se na vrijeme kad je trenirao Bayern. Oglasio se Javi Martinez, koji je boje Bayerna branio između 2012. i 2021. godine prije transfera u Qatar SC. Martinez ima puno lijepih uspomena na period proveden u redovima bavarskog giganta, a nekoliko loših veže uz hrvatskog trenera. "Pod Kovačem smo morali voziti bicikle 40 minuta prije treninga i nakon njega.

Navijači Monaca bijesni zbog otkaza Niki Kovaču, traže hitno vraćanje hrvatskog trenera

Nekadašnji kapetan, a onda i izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Niko Kovač više nije trener Monaca. Francuski prvoligaš mu je, javili su tamošnji mediji u četvrtak, dao otkaz usprkos dobrim rezultatima koje ima s klubom.

Iako uprava Monaca misli da je napravila dobar potez, on se nije svidio onima kojima je do kluba naviše stalo. Kovačev otkaz je razbjesnio navijače koji od uprave traže da ga vrate i prozivaju ih zbog nesposobnosti.

"Hoćemo Kovača!", jasna je poruka navijača koji dodaju:

Niko Kovač suznih očiju pričao Francuzima o Cici Kranjčaru: Bio je moj trener i dao mi je kapetansku traku reprezentacije Hrvatske

Monako, na čijoj je klupi Niko Kovač, ove zime bilježi sjajne rezultate i sad su se sasvim uključili u borbu za naslov prvaka. Klub iz Kneževine nalazi se na četvrtom mjestu, sa četiri boda zaostatka u odnosu na vodeći Lile

Niko Kovač sa svojim Monacom na Parku prinčeva prizemljio PSG -ove zvijezde

U derbiju 26. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, je na Parku prinčeva pobijedio PSG sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu u Parizu nakon ožujka 2016.

Bila je to savršena predstava momčadi iz Kneževine. Kovač je u potpunosti nadigrao i zaustavio pariške zvijezde koje prvi put u posljednjih 13 susreta nisu postigle niti jedan pogodak na utakmici.

Niko Kovač spasio se u trećoj minuti sudačke nadoknade; njegov Monaco ne zna za poraz deset utakmica u nizu

U susretu 25. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco i Lorinet su odigrali 2:2 nakon što je momčad Nike Kovača izjednačila golom u trećoj minuti sudačke nadoknade

Lorinet je vodio 1:0 i 2:1, no momčad Nike Kovača je ipak uspjela izvući bod. Oba gola za Monaco zabio je Wissem Ben Yedder (48-11m, 90+3), dok je dvostruki strijelac za Lorient bio Terem Moffi (8-11m, 62).

Najveća pobjeda Nike Kovača: Gubili 0:2 pa zabili tri gola Mbappeu i zvjezdanom društvu

U derbiju 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, velikim je preokretom kao domaćin svladao Paris SG sa 3-2 (0-2).

Parižani su dominirali prvim poluvremenom te poveli 2-0 golovima Mbappea (15, 37-11m), a usto su im još poništena dva gola zbog malih zaleđa. Kovač je u nastavak utakmice krenuo s veteranom Fabregasom koji se pokazao kao ključni čovjek za preokret.