NK Široki Brijeg

Široki na tuzlanskom Tušnju razbio očajnu Slobodu 3:0

Tuzlaci su odlično otvorili utakmicu i u uvodnim minutama su stvorili dvije opasne situacije pred golom gostiju, ali ih nisu iskoristili. Zato je Široki iz prve šanse u osmoj minuti došao do gola. Uspavanost odbrane domaćih iskoristio je Luka Menalo i pogodio je za prednost od 0:1

Široki sjajnom igrom do sva tri boda u Krupi

Sjajna utakmica u 11. kolu Premijer lige BiH odigrali su Krupa i Široki, a na kraju su gosti s Pecare odnijeli sva tri boda (1:2). Fantastično prvo poluvrijeme viđeno je u Krupi. Igralo se otvoreno sa obje strane i to je donijelo rezultat. Domaći su bolje otvorili susret. Prijetili su već u prvoj minuti preko Marjanovića, da bi u 14. minuti Krupa stigla do vodstva. Nakon kornera Aleksandar Vukotić je najviši u skoku i pogađa za prednost domaćeg tima od 1:0.

Memorijal Blage Zadre: Široki Brijeg sedam od sedam!

ŠIROKI BRIJEG/VUKOVAR - Široki Brijeg je pobjednik Memorijala Blage Zadre! Na sedmom izdanju turnira koji se igra u spomen na legendarnoga hrvatskog generala "Plavo-bijeli" su po sedmi put podigli pobjednički pokal!

U finalnoj utakmici Široki Brijeg i Cibalia su nakon 90 minuta odigrali 1:1 da bi Širokobriježane do još jednog trofeja u Vukovaru odveo Luka Bilobrk "skinuvši" dva jedanesterca nogometašima vinkovačkog prvoligaša.

Kompletirano 9. kolo Premijer lige BiH, Široki bolji od Viteza 1:0

Kompletirano je i  9. kolo Premijer lige BiH u sklopu kojeg su na Pecari susret odigrali Široki i Vitez. Vitez se dobro držao a Širokobriježani (Čabraja) nisu uspjeli zabiti gol iz penala pa se na odmor otišlo bez postignutih golova.

Drugo poluvrijeme donijelo je još jedan jedanaesterac za domaće kojeg je ovog puta realizirao Josip Ćorić (62. min). To je bilo dovoljno za pobjedu Širokog s obzirom da se rezultat nije mijenjao do kraja.

Široki u Bijeljini pobijedio Radnika, Sloga iz Simin Hana pobjedom od 1:0 izbacila Zrinjski iz Kupa BiH

Danas su odigrane utakmice šesnaestine finala Kupa BiH koji je ujedno i najmasovnije natjecanje u BiH. Široki je gostovao u Bijeljini odakle se na Pecaru vraća pobjedom koju je donio Stjepan Lončar golom u 53 minuti. Pošto se u ovoj fazi natjecanja ne igraju uzvratni susreti Široki je osigurao prolaz u osminu finala.

Ekipa Sloge iz Simin Hana napravila je pravu senzaciju jer su uspjeli pobijediti aktualnog bh prvaka mostarskog Zrinjskog  i tako proći dalje . zrinjski se vrlo rano oprostio od ovog važnog natjecanja.

Rođendansko slavlje Škripara, nestanci struje i pobjeda nad Borcem od 2:0 obilježili derbi na Pecari

Derbi 7. Kola Premijer lige BiH odigran je na Pecari između Širokog i banjalučkog Borca. Vrlo teški uvjeti za igru dodatno prekidani problemima sa reflektorima i jednim potpunim nestankom struje trgali su igru u inače izuzetno fer i korektnoj utakmici, piše ABCportal.info.

Sablić: Želimo nastaviti pobjednički niz na Pecari

ŠIROKI BRIJEG – „Želimo nastaviti pobjednički niz na Pecari i uveličati rođendan naših najvjernijih navijača Škripara“, kazao je na konferenciji za novinare šef stručnog stožera NK Široki Brijeg Goran Sablić, najavljujući nedjeljni derbi 7. kola Premier lige BiH protiv Borca.

Banjalučane je ocijenio kao „ugodno iznenađenje, momčad koja ima jednak broj bodova kao i Široki, koja se voli nadigravati i postaviti napadački“. U nedjelju će stoga na Pecari, zaključio je Sablić, „biti zanimljivo“.

Široki pobjednik turnira u Vinjanima, bolji od HNL-ovog prvoligaša Rudeša

NK Široki Brijeg je  osvojio25. Memorijalni turnir "Ante Bruno Bušić" nakon raspucavanja s bijele točke.
Nakon vodtva Rudeša od 2:0 Širokobriježani su uspjeli preokrenuti rezultat i povesti 3:2, međutim Zagrepčani su uspjeli izjednačiti. Udarci s bijele točke bolje su legli nogometašima Širokog pa su zasluženo došli do pobjede. U regularnom dijelu golove za Široki su postigli Dino i Josip Ćorić te Dane Kožul.

Široki bolji od Željezničara ali derbi ipak završio bez golova, Zrinjskom pobjeda u Vitezu

Derbi 6. kola donio je susret Željezničara i Širokog na Grbavici. Prvo poluvrijeme prošlo je u taktičkom nadmudrivanju obje ekipe gdje je tek pred kraj bilo nekakvih izglednijih prilika za Željezničar. Drugo poluvrijeme je u potpunosti pripalo nogometašima Širokog koji su diktirali tempo i držali konce igre. Stvorili su nekoliko lijepih prilika i pogodili dvije stative (Ćorić u 46, Menalo u 82, minuti). Željezničar je ostao sa igračem manje jer je isključen Danijel Graovac (drugi žuti).

U susret subotnjem derbiju Premijer lige: Željezničar - Široki na Grbavici

ŠIROKI BRIJEG – Nakon tri domaće pobjede na Pecari i poraza u Mostaru i Gabeli, „Plavo-bijeli“ će u subotnjem derbiju protiv Željezničara tražiti bod(ove)u gostima. Široki je dobio zadnje tri prvenstvene i kup utakmice sa Željezničarom, na Grbavici s poštovanjem govore o Širokom kao tradicionalno neugodnom protivniku, no trener Goran Sablić upozorava kako će za pozitivan rezultat biti potrebno, prije svega, popraviti igru u obrani.