NK Široki Brijeg

Želimo pobjedom otvoriti proljetni dio sezone

Utakmicama 20. kola ovoga vikenda nastavlja se natjecanje u m:tel Premijer ligi BiH. NK Široki Brijeg proljetni dio sezone otvara gostovanjem kod FK Mladost Doboj-Kakanj u nedjelju, 28. veljače u 13.00 sati uz izravan televizijski prijenos na kanalu Arena Sport.

U povodu nastavka prvenstva i spomenutog gostovanja na Pecari je održana konferencija za medije, a utakmicu su najavili šef stručnog stožera Toni Karačić i branič Božo Musa.

Božo Musa se vratio kući

Tridesetdvogodišnji branič Božo Musa vratio se kući i pojačat će obranu NK Široki Brijeg u proljetnom dijelu sezone. Iako je prošao sve uzrasne kategorije u matičnom klubu, svoj nogometni put trasirao je igrajući za niz klubova u različitim stupnjevima natjecanja u zemlji i inozemstvu, a u najzrelijim igračkim godinama trebao bi debitirati za momčad s Pecare.

Trener Širokog Toni Karačić najavio nova pojačanja

Momčad Tonija Karačića odradila je prvi tjedan priprema za nastavak sezone. U nedjelju su igrači dobili slobodno, a pripreme nastavljaju od ponedjeljka. Iako je u odnosu na jesen Široki napustilo velik broj igrača i to važnih igrača (Jović, Pervan, Mateo Božić, Cipetić, Angelov...), a stigla su samo tri, Karačić je optimističan glede gračkog kadra.

Široki 3:0 razbio goste iz Tuzle, Jurilj (dva) i Angelov već do 30 minute zapečatili poraz Slobode

Široki će i dalje biti neosvojiva tvrđava za nogometaše Slobode. Na samom početku utakmice 17 kola Premijer lige Široki je pokazao veliku želju za pobjedom nad gostima iz Tuzle koji su već u prvih trideset minuta imali teških problema koji su im donijeli tri gola u vlastitoj mreži.

Domaćin nakon nepunih 30 minuta vodi 3:0 i već tada je bilo jasno da će sva tri boda ostati na Pecari, koja je ionako po statistikama neosvojiva tvrđava za goste iz Tuzle.

S Pecare poručili: Želimo nastaviti na valu pozitivnih rezultata

U dosadašnjem dijelu prvenstva najteži poraz momčadi NK Široki Brijeg nanijela je momčad FK Sloboda Tuzla uvjerljivom pobjedom (3:0) u 6. kolu m:tel Premijer lige BiH. Ipak, priliku za uzvrat igrači Tonija Karačića imaju u utorak, 1. prosinca 2020. u 17 sati na Pecari u dvoboju 17. kola m:tel Premijer lige BiH koji će izravno prenositi Arena Sport TV.

Idemo hrabro po četvrtfinale Kupa BiH

„Ovo će biti sasvim drugačija utakmica od prošlotjedne prvenstvene utakmice u kojoj nas je FK Velež Mostar nadigrao i zasluženo pobijedio. Bit će određenih promjena i u momčadi i u našem planu igre. Zapravo, ovaj put nećemo bježati od svoje igre. Mi ćemo biti ti koji će diktirati tempo igre. Vjerujem u kvalitetu svoje momčadi, a i naše su ambicije poznate“, kazao je trener NK Široki Brijeg Toni Karačić na današnjoj konferenciji za medije uoči utakmice 1/8 finala Kupa BiH.