Premijer liga BiH

Iako se pričalo o dobrom Veležu, Mladost im utrpala tri gola u Vrapčićima

Počela je BH Telecom Premijer liga. Čast da otvore novu sezonu imali su Velež i Mladosti. Gosti iz Doboj Kaknja su poveli već u 11. minuti utakmice golom Hirosa. Izjednačio je Berisha u 50. minuti, no Mladost je golom Crničkog u 54. i Dragutinovića u 81. minuti stigla do prednosti 3-1.

Mladost i Zrinjski podijelili bodove, Čelik pobijedio GOŠK

Nogometaši Čelika slavili su u Zenici protiv GOŠK-a rezultatom 3:1. Domaća ekipa je dominirala tokom čitavog meča i zasluženo je upisala sedmu pobjedu u prvenstvu.

Pogotke za Zeničane postigli su Hodžić u 21., te Dedić u 59. i 62. minuti, dok je počasni pogodak za goste postigao Mujkić u 73. minuti.

Premijer liga BiH konačno stiže, pogledajte termine prvog kola nastavka sezone

BH Telecom Premijer liga Bosne i Hercegovine će se nastaviti za nešto manje od dva tjedna utakmicama 20. kola

U subotu, 23. veljače su na rasporedu četiri susreta, a dan kasnije preostala dva. U subotu će u terminu od 14.30 sati snage odmjeriti Mladost-GOŠK, Tuzla City-Sarajevo, te Krupa-Zvijezda dok će u terminu od 17.30 sati igrati Čelik i Sloboda.

Treneri u BIH: Gdje su igrali, kakve su karijere imali?

Treneri su u BiH potrošna, ali ovaj put se nismo bavili time, nego smo malo pročešljali njihove igračke biografije, koje su itekako zanimljive

Treneri u BiH su lako zamjenjiva roba. Nažalost, nije čest slučaj da jedan trener dobije priliku višegodišnjeg rada koji će se nakon njegovog ugovora vrednovati na pravi način. Mnogi klubovi u tijeku sezone promijene minimalno jednog trenera, dok se neki usude i više njih, piše sarajevsko Oslobođenje

Zbog huliganstva suspendirani stadioni u Mostaru, Sarajevu i Tuzli

Na stadionima u Mostaru, Tuzli i Sarajevu neće biti gledatelja u narednom razdoblju, odluka je Natjecateljske i Disciplinske komisije Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine, piše Radiosarajevo.ba. Komisija je suspendirala stadione zbog nedavnih incidenata na premijerligaškim terenima. Tako navijača neće biti na stadionima pod Bijelim brijegom u Mostaru gdje su navijači Zrinjskog pogodili Muhameda Džakmića u glavu. Tušanj je suspendiran zbog ulijetanja navijača, a Grbavica zbog incidenata na posljednjim utakmicama ovog kluba.

Željezničar golom Krpića svladao Zrinjski u Mostaru

U derbiju 14. kola Premijer lige BiH, Željezničar je slavio u Mostaru protiv Zrinjskog 1:0 i tako izbio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Krpić u 62. minuti i to nakon fantastične asistencije Ivana Ćurjurića. Željin je ofenzivni vezni probio po lijevoj strani, imao i malo sreće u svom solo prodoru da bi onda prekrasno vanjskim dijelom stopala pronašao u sredini usamljenog Krpića kojemu nije bilo teško sa 7-8 metara pogoditi za vodstvo gostiju.

Nula na Pecari: Široki opet propustio zasjesti na vrh ljestvice

Nogometaši Širokog Brijega odigrali su drugu uzastopnu ''nulu'' na Pecari (0:0), a ovoga po bod su podijelili sa Slobodom u šestom kolu Premijer lige. Ovim remijem ''Plavo-bijeli'' su se propustili vratiti na prvo mjesto ljestvice. Gosti iz Tuzle bolje su ušli u susret te su u prvih nekoliko minuta dva puta zaprijetili Bilobrkovim vratima, no bezuspješno. Domaći su nešto bolje zaigrali, no imali su jalov posjed te nisu uspjeli kreirati ozbiljniju priliku pred vratima Tuzlaka., piše bljesak.info

Široki nerješeno na Pecari, Zrinjski poražen u Zenici

Nogometaši Širokog Brijega odigrali su 0:0 s bijeljinskim Radnikom u susretu 4. kola Premijer lige BiH igranom na stadionu Pecara. Ovim kiksom Široki je izgubio vodeće mjesto na ljestvici koje sada zauzima Željezničar. U prvom dijelu susreta domaći su imali posjed lopte, no nisu uspjeli doći do izglednije prilike dok su gosti iz Bijeljine u dva navrata opasno zaprijetili.

Zrinjski pobjedom protiv Širokog slavi novu titulu prvaka

Zrinjski fantastično otvara utakmicu i već u 55. sekundi stiže do vodstva. Nakon kornera Filipovića, najbolji u skoku je Barišić koji pogađa za prednost od 1:0.

Široki je potom krenuo po brzo izjednačenje, ali nisu uspjeli stvoriti ozbiljnu šansu pred Pirićem. Uzvratio i domaći tim sa nekoliko opasnih napada, falila je završnica.

Veliku šansu međutim domaći propuštaju u 35. minuti. Handžić je pobjegao odbrani Širokog, ali je u situaciji jedan na jedan promašio kompletan gol.

Zrinjski u zadnjoj minuti osvojio bod u gostima kod Željezničara i došao blizu titule

U derbiju 7. kola Lige za prvaka BiH Željezničar je remizirao sa Zrinjskim na Grbavici rezultatom 2:2. Tako je Zrinjski načinio veliki korak ka obrani titule prvaka BiH.

Kada su svi mislili da će Željo upisati pobjedu, u 90. minuti  Handžić je pogodio za 2:2. Mostarci su na taj način sačuvali tri boda prednosti uz dodatnu prednost boljih međusobnih duela, te će samo čudo spriječiti Mostarce da odbrane titulu prvaka Bosne i Hercegovine.