Real Madrid

Barcelona i Real odigrali 1:1 na Camp Nou

U prvom susretu polufinala španjolskog Kupa Kralja Barcelona i Real Madrid su na Camp Nou odigrali 1-1, a uzvrat je 27. veljače na stadionu Santiago Bernabeu.

Real je s puno optimizima doputovao u Barcelonu nakon pet uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima. I gosti su poveli već u 6. minuti golom Lucasa Vazqueza. Vinicius Junior je prošao po lijevoj strani i ubacio na drugu stativu do Karima Benzeme koji je odlično vratio loptu u sredinu, a Lucas Vazqueza zabio za vodstvo 'kraljevskog kluba'.

Zavrtjet će vam se u glavi kada doznate koliko je Real Madrid uprihodio lani

Real Madrid zamijenio je Manchester United na prvom mjestu najbogatijih nogometnih klubova svijeta nakon što je u sezoni 2017/18. zabilježio rekordne prihode, objavila je revizorska kuća Deloitte. Prema navedenim podacima, Real je prošle sezone ukupno zaradio 750,9 milijuna eura.  Real Madrid, koji je treću godinu zaredom osvojio Ligu prvaka, završio je vrhu ljestvice  prvi put nakon sezone 2014./2015. na temelju podataka o zaradi od prodaje karata, ugovorima o oglašavanju i sponzorstvu.

Luka Modrić: Ovo je bila godina iz snova

Hrvatski nogometni reprezentativac Luka Modrić, koji je u subotu s Real Madridom osvojio treći uzastopni naslov svjetskog klupskog prvaka, rekao je kako je pogotkom i pobjedom nad Al Ainom završio godinu na najbolji mogući način.

"Ovo je jako važna titula, dat će nam puno samopouzdanja u budućnosti. Htjeli smo završiti godinu na najbolji mogući način i to smo postigli", rekao je Modrić za klupsku televiziju Real Madrid TV.

Ugledni stručnjak javno se nudi Realu: To bi bila zanimljiva opcija

Izbornik bivših svjetskih nogometnih prvaka Nijemaca Joachim Löw nudi se europskom prvaku Real Madridu

Löw je svjestan kako mu je pozicija na klupi 'elfa' uzdrmana nakon očajnog nastupa Nijemaca na svjetskom prvenstvu u Rusiji, te neuvjerljivih igara u Ligi nacija. Zbog toga je počeo razmišljati o promjeni sredine, a 'Kraljevski klub' bi bio pravi izazov.

'Na njemačkoj klupi sam dosta dugo i moram početi razmišljati o idućem koraku', kazao je Low dodavši:

Poznati parovi polufinala Lige prvaka; Real Madrid izvukao Bayern

U švicarskom Nyonu održan je ždrijeb polufinala Lige prvaka u kojem su se našli Bayern, Liverpool, Real Madrid i Roma. Na koncu je ples kuglica odlučio kako će u borbi za finale, koje se igra u Kijevu 26. svibnja, igrati Bayern - Real Madrid i Liverpool - Roma

Dva velika iznenađenja (Liverpool i Roma) i sjajne i neizvjesne utakmice u četvrtfinalu dale su nam odgovor kako će u polufinalu Lige prvaka zaigrati tri hrvatska nogometaša, Luka Modrić i Mateo Kovačić s Real Madridom te Dejan Lovren s Liverpoolom.

Ronaldo zabio savršenim škaricama, Real uništio Juventus usred Torina

U prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka Real je u Torinu pobijedio Juventus s visokih 3:0, uz dva pogotka Cristiana Ronalda od kojih je jedan postigao fantastičnim škaricama

Zidaneova družina demonstrirala je silu protiv prošlogodišnjeg finalista. Real Madrid odigrao je još jednu fantastičnu utakmicu u Ligi prvaka i već u prvom dvoboju četvrtfinala praktički sve riješio protiv Juventusa.

Real s odličnim Kovačićem pokazao PSG-u i svima tko je gazda u Europi!

U uzvratnom dvoboju osmine finala Lige prvaka Real Madrid pobijedio je PSG u Parizu rezultatom 2:1 i tako s ukupnih 5:2 prošao dalje. Mateo Kovačić počeo je od prve minute i odigrao vrlo dobru utakmicu...

Zidaneovoj družini nema ravne u Europi. Nakon dvije uzastopne osvojene Lige prvaka Real je i ove sezone nokaut fazu započeo na fantastičan način, bacivši na koljena bogati PSG koji u dvije utakmice nije opravdao velika ulaganja svojih katarskih vlasnika.

Realov BBC se raspada, ali na scenu stupa trojac HIK

Pred madridskim Realom jedini je preostali cilj - pokušaj osvajanja Lige prvaka. Jer svi ostali važni trofeji, poput prvenstva i Kupa Kralja, već su izgubljeni

Tek je prvi dan ožujka, a madridski Real ostao je u utrci tek za jedan vrijedni trofej u ovoj sezoni. Barcelona je na vrhu tablice s 14 bodova prednosti. Ispred 'kraljeva' je i Atletico, dok je u Kupu Kralja - Real zapeo već u četvrtfinalu.

Igrači Reala u 2017. godini primili po dva milijuna eura bonusa

Nakon što su nogometaši Reala iz Madrida osvojili pet od šest mogućih naslova u 2017. godini, uprava kluba nagradila je svakog prvotimca rekordnom premijom ikad isplaćenom u kraljevskom klubu u jednoj sezoni. Najveća premija došla je nakon obrane naslova prvaka Europe, što je prvi put da klub osvoji Ligu prvaka dva puta za redom još od sezone 1957/58. Svaki igrač i petorica članova stručnog stožera su nakon osvajanja Lige prvaka dobili po milijun i pol eura.