Rukomet

Hrvatska nakon velike borbe ipak ostala bez zlata, Španjolska prvak Europe

Hrvatska rukometna reprezentacija u domovinu se vraća sa srebrnom medaljom s europskog prvenstva. Imala je Hrvatska priliku uzeti i zlato no na kraju su Španjolci slavili 22:20 i uskratili Hrvatskoj još veće veselje. No, i ovako su nas hrvatski rukometaši razveselili

Norvežanima bronca! Bergeovi izabranici nadjačali Slovence

Norveški rukometaši osvojili su broncu na Europskom prvenstvu. U susretu za treće mjesto u Stockholmu Bergeovi izabranici pobijedili su Sloveniju 28:20 (12:9). Norvežani su se uspjeli pribrati nakon dramatičnog polufinala u kojem su nakon dva produžetka izgubili od Hrvatske (28:29) i s lakoćom su nadjačali Slovence.

Rukometna utakmica između Širokog i Kiseljaka prekinuta 27 sekundi prije kraja

Rukometna utakmica Lige Herceg Bosne između Širokog i Kiseljaka prekinuta je u samoj završnici pri rezultatu 30:29.
Nakon što je jedan od gostujućih igrača pogodio loptom u glavu domaće igrača na terenu je nastao kaos i metež u tolikom obimu da je sudac prekinuo utakmicu. Savez će donijeti konačnu odluku kako će se ovaj susret rezultatski registrirati.

Rukometna reprezentacija BiH ne putuje u baraž za SP, Švicarcima pripisana pobjeda!

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, i pored toga što se na terenu 'pošteno' izborila, ipak ne ide u baraž za Svjetsko prvenstvo 2019. godine, odlučila je Europska rukometna federacija (EHF).

Umjesto BiH selekcije, iz kvalifikacijske grupe 6, priliku da se kroz baraž domogne smotre najboljih svjetskih selekcija će imati Švicarska koja će igrati dva susreta protiv vrste Norveške.

Furiozna Španjolska razbila Švedsku za prvi europski naslov!

Rukometaši Španjolske prvi put u povijesti su europski prvaci. Furioznim drugim poluvremenom okrenuli su vodstvo Švedske 14:12 te na kraju slavili uvjerljivih 29:23. Do desete minute gledali smo vrlo izjednačenu utakmicu, a onda su Šveđani serijom 4:1 otišli na tri gola prednosti u 12.minuti. Prednost od dva do tri gola održavali su do kraja prvog poluvremena na krilima sjajnom vratara Appelgrena koji je u prvih 30 minuta imao čak 11 obrana.

Červar za posljednju utakmicu na EP-u iz momčadi izbacio 'senatora' i 'ministra obrane'

Hrvatska rukometna reprezentacija u petak (26. siječnja, 15.30 sati, Arena Zagreb) igra posljednju utakmicu na EP-u. Protiv Češke ćemo se boriti za 5. mjesto, utakmica doslovno nema nikakvu rezultatsku važnost, čisto se igra za 'čast i slavu' te je izbornik Lino Červar odlučio 'u vatru' ubaciti mlade snage, a odmoriti umorne veterane

Hrvatski izbornik Lino Červar izvršio je pravo na posljednje dvije zamjene igrača na ovom EP-u.

Francuska bolja, Hrvatska ostala bez polufinala prvenstva

U posljednjoj utakmici skupine I na rukometnom EP-u Hrvatska je izgubila od Francuske rezultatom 27:30 i tako ostala bez plasmana u polufinale.

Sastav Hrvatske: Stevanović, Alilović, Mihić, Marić, Kopljar, Stepančić, Vori, Gojun, Horvat, Karačić, Mandalinić, Štrlek, Čupić, Musa, Mamić, Cindrić

Sastav Francuske: Doumolin, Gerard, Lagarde, Mem, Karabatić N., Mahe, Abalo, Sorhaindo, Guigou, Karabatić L., Claire, Dipanda, Porte, Tournat, Remili, Caucheteux