Ante Ćorić preuzeo glavnu ulogu u svojem novom klubu, igra se preko njega

1,230 ABC portal 28.listopada 2019. 17:15
ANTE ZABLISTAO

U španjolskoj drugoj ligi vodi se izjednačena borba šest, sedam klubova za drugo mjesto, odnosno direktan plasman u La Ligu. Na vrhu je s osam bodova prednosti Cadiz, dok ovu skupinu klubova predvodi Almeria u kojoj glavnu riječ polako preuzima naš 22-godišnji Ante Ćorić

U Segundi Division stiglo se do 13. kola, a borba na vrhu tablice izuzetno je izjednačena. Jer od 22 kluba čak njih osam nalazi se u razmaku od pet bodova. S time da prva dva direktno ulaze u La Ligu, dok klubovi od 3. do 6. mjesta idu u dodatno doigravanje.

Jedan od klubova koji se ove sezone želi vratiti u društvo najboljih je i Almeria, u koju je tijekom ljeta stigao veliki arapski kapital, a s njime je doveden, prvo na podsudbu a potom i kao igrač za budućnost - naš Ante Ćorić.

Nakon prošlosezonske muke na klupi Rome, ovaj talentirani nogometaš jedva je dočekao poziv iz Španjolske, a svojim igrama u ovom ambicioznom klubu potvrđuje sve što se o njemu zna, odnosno da je igrač velikog znanja.

Potvrđuje to i u posljednje vrijeme, nakon što je prošao proces 'aklimatizacije' na novu momčad, u ekipi koju vodi Portugalac Pedro Emanuel.

Skupio je Ćorić u listopadu 285 minuta na terenu, a odmah se to osjetilo i na rezultatu. A koliko je Ćorić važan u momčadi, potvrđuje i činjenica da je u nedjelju, u pobjedi protiv Extremadure sudjelovao u 90 minuta dvoboja i da je do tada njegova momčad vodila 3:0. S time da je Ćorić kod sva tri gola svoje momčadi imao važnu ulogu.

Očito je Portugalac bio uvjeren u konačnu pobjedu pa je u nadoknadi izvadio Ćorića, ali Almeria je u tih pet minuta strijepila za pobjedu jer u pet minuta nadoknade primila je dva gola.

Sigurni smo da ovakve ekshibicije Emanuelu više neće padati napamet, odnosno da Ćorića neće vaditi do zadnje sekunde dovoboja.