Borac je nogometni prvak Bosne i Hercegovine!

235 ABC portal 23.svibnja 2021. 19:15
PRVAK BIH

Pred ispunjenim tribinama na Gradskom stadionu u Banjaluci, Borac je u 32. kolu Premijer lige svladao Tuzla City rezultatom 2:0 i došao je do drugog naslova prvaka naše zemlje.

Borac je, kako piše Sportsport.ba, zaprijetio već u trećoj minuti. Vranješ dobro šutira glavom nakon ubačaja Zakarića, ali lopta odlazi preko gola.

Uzvratila je Tuzla dvije minute kasnije preko Džafića čiji udarac nije bio precizan, a potom se uglavnom igralo žestoko na sredini terena i bez previše opasnosti pred oba gola.

Međutim, Borac je u finišu prvog dijela ponovo napao. Vranješ u 36. minuti propušta odličnu šansu, Fejzić mu skida zicer i lopta odlazi u korner.

Nakon kornera domaći tim dolazi do vodstva. Ziljkić, koji je ušao umjesto Mollsa dobro ubacuje, Fejzić griješi, a Stojan Vranješ je na pravom mjestu i pogađa za prednost od 1:0.

Gosti iz Tuzle su se žalili jer su smatrali da je korner koji je prethodio pogotku došao nakon zaleđa. Zbog protesta je isključen pomoćni trener Dženis Ćosić.

1:0 bio je rezultat prvog poluvremena i Borac je došao na korak od osvajanja titule prvaka, a u 58. minuti meča Borac stiže do drugog gola. Ziljkić ponovo asistira, a ovog puta Moraitis zabija za prednost od 2:0 i veliko slavlje.

Do kraja meča Borac je mirnom igrom sačuvao prednost. Nisu dopustili gostima da im ozbiljno zaprijete i ostalo je 2:0, te je Borac postao novi šampion Bosne i Hercegovine.

Ovo je banjalučkom timu druga titula prvaka BiH.