Chelsea je stigao tri gola minusa, pobjedu uzeo VAR

167 ABC portal 06.studenog 2019. 08:30
LIGA PRVAKA

Nevjerojatna utakmica igrala se u Londonu! Prvo je Ajax furiozno krenuo i poveo 4-1, ali Chelsea se vratio nakon dva crvena kartona gostiju do 4-4 te umalo pobijedio, ali VAR im je oduzeo pobjedu. Kovačić je igrao do 87.

U četvrtom kolu Lige prvaka na Stamford Bridgeu odličnu su utakmicu odigrali Chelsea i Ajax! Nogometaši iz Londona zabili su šest golova, gosti dva, a rezultat je izjednačen. Abraham je prvu loptu poslao u svoju mrežu, a nedugo zatim i Kepa, ali Chelsea je hrabro uspio stići tri gola zaostatka (1-4)! Na kraju mogu žaliti i za sva tri boda jer je završilo 4-4 (1-3).

Sve je krenulo autogolom u drugoj minuti kad je nakon ubačaja iz slobodnog udarca Abraham skrenuo loptu u svoju mrežu. No, praktički u sljedećem napadu izjednačili su domaći nakon prekršaja Veltmana nad Pulišićem. Loptu je uzeo Jorginho i laganim skokom zabio za 1-1. Izgledalo je da će krenuti bolje tada domaći, ali Ajax im nije dao da preuzmu inicijativu.

Od 20. minute opet su 'kopljanici' poveli nakon odličnog ubačaja Ziyecha i još jednog gola Promesa, a 15 minuta kasnije upravo je Ziyech zabio za 3-1 i veliki šok na Stamford Bridgeu!I I kakav je to gol bio, direktno iz slobodnog udarca koji je više bio korner nego slobodni udarac. Lopta je pogodila stativu, pa Kepu u glavu koji si nije mogao pomoći, a Ajax je poveo s dva gola razlike.

Osim po golovima, utakmica se istaknula i po žutim kartonima jer su u 14 minuta, od 31. do 45., čak četiri igrača 'požutjela'. Bili su to Veltman zbog prekršaja za penal, i blind iz Ajaxa zbog spoticanja, dok su Azpilicueta i Tomori iz Chelseaja dobio žuti karton zbog pregrubog i nepropisnog zaustavljanja protivnika. Na odmor se otišlo s 3-1 za goste, a pred nogometašica Chelseaja i našim Kovačićem je velik izazov u nastavku.

No, nije se dugo čekalo i na četvrti gol gostiju. Već je u 55. minuti zabio Danny van de Beek koji je ostao zaboravljen na sedam metara od Kepina gola i hladno matirao Chelseajevog golmana na asistenciju Ziyecha. No, nije se dugo čekalo na odgovor Chelseaja! U 63. minuti zabio je i kapetan, Cesar Azpilicueta za povratak nade domaćima. Taman toliko je skrenuo udarac Abrahama da završi u golu, a uspješno je izbjegao zaleđe.

Ali to nije bilo sve! U dvije minute dva su crvena kartona dobili igrači gostiju! Prvo je Blind bio neoprezan i bio isključen radi faula, da bi Veltman minutu kasnije igrao rukom, a sudac pokazao na penal i dao mu drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton! Jorginho je zatim još jednom zabio iz penala, a samo tri minute kasnije domaći su stigli do izjednačenja!

Zabio je mladi James za erupciju oduševljenja u Londonu. Asistirao mu je Zouma, a Chelsea je furiozno krenuo po nevjerojatan preokret i pobjedu. I skoro su uspjeli. Svi su već bili na nogama, a onda je VAR ipak odlučio da je golu prethodilo igranje rukom i isti nije priznat!

Do kraja utakmice imali su prilika za apsolutni preokret. Prvo je Onana skinuo udarac Willianu 15 minuta do kraja, da bi pred sam kraj susreta promašivali Hudson-Odoi te Batshuayi dva puta. Na kraju ima Chelsea i za čime žaliti, ali i ovako su napravili pravi mali podvig. Mateo Kovačić igrao je do 87. minute kad je umjesto njega ušao Michi Batshuayi.