Golman Letica je zabio za pobjedu Hajduka 95. minuti, Dinamova katastrofa na Maksimiru

803 ABC portal 10.ožujka 2018. 19:30
letica
UZBUDLJIVO U HRVATSKOJ

Gotovo nevjerojatnu utakmicu odigrali su Hajduk i Istra na Poljudu! Domaćin je pobijedio 3-2 u utakmici koja konkurira za najdramatičniju sezone. Jer ovo što se dogodilo danas na Poljudu teško biste prepričali nekome tko nije gledao. Za ogromnu pobjedu Hajduka i dolazak na samo minus šest od Dinama zaslužan je - meta Real Madrida golman Karlo Letica!

Upravo je ovaj dvometraš zabio u 95. minuti za pobjedu 'bijelih' nakon nevjerojatne utakmice pune preokreta. Hajduk je poveo u 15. golom Gyurcsa, ali već je u 27. bilo 1-1 nakon majstorskog finiša bivšeg igrača Osijeka Aljoše Vojnovića. Tek nekoliko minuta u nastavku Poljud se tresao od šoka - Istra koja je pred stečajem povela je golom Mateia nakon sjajnog ubačaja Matasa. Teški trenuci za trenera Željka Kopića.

Istra je bila bolja uzevši u obzir sve okolnosti. Došla se braniti, ratnički i junački je igrala, ali u 71. minuti ipak je pokleknula nakon kornera iz kojeg je Said zabio za izjednačenje na 2-2.

Trener Istre Raić-Sudar odlučio je u potpunosti zatvoriti utakmicu kada je zamijenio Vojnovića za Jovičića u 83. minuti. Bod mu je bio 'kao kuća', ali nitko se niti u najluđim snovima nije mogao nadati da će mu te bodove uzeti - golman Hajduka!

Kao što je prije nekoliko tjedana golmana Beneventa Alberto Brignoli šokirao Milan u posljednjim sekundama, istu stvar je danas napravio Karlo Letica Istri!

Sudac Dalibor Mlakar produžio je utakmicu četiri minute, ali je zbog crvenog kartona Čuljka u četvrtoj minuti nadoknade još malo produžio susret. I na kraju je ispalo da je iz svega stvoren povijesni trenutak za 21-godišnjeg golmana koji je na radaru velikog Real Madrida.

Letica je u 90+5' pogodio za veliku pobjedu Hajduka, koji se sada približio Dinamu na samo šest bodova! Nevjerojatne scene gledalo je približno 7,800 ljudi na Poljudu.

Lokomotiva pregazila Dinamo na Maksimiru

Očekivalo se da će Dinamo bez problema odraditi meč protiv svoje 'filijale' Lokomotive na Maksimiru. Pogled ne zavarava, završilo je 4-1 za gostujuću momčad koja je iz četiri udarca u okvir gola Dominika Livakovića došla do svoje prve pobjede u 28 utakmica protiv 'modrih'.

Pred oko tisuću gledatelja viđena je prava senzacija, nešto što se u povijesti ove lige nije dogodilo.