Još jedanput Široki je nepobjediv za sarajevske klubove, pobjeda protiv Sarajeva 2:1

595 ABC portal 28.studenog 2021. 17:00
NA PECARI

Težak teren za igru omeo je igrače da pokažu ono što najbolje znaju, ali smo ipak vidjeli sasvim dobru nogometnu predstavu na Pecari.

Nakon što su uvodne minute pripale domaćim igračima, Sarajevo je to koje je imalo bolje situacije pred golom Širokog.

Đokanović je u 11. minuti uspio da se nađe u šansi, ali Miškić dobro ragira i spašava svoj gol.

Nakon toga smo gledali borben nogomet sa obje strane, no bez pravih šansi. Natopljen teren je otežavao igru i bilo je dosta problema u organizaciji napada.

Ipak, u 36. minuti susreta gosti koriste jednu od rijetkih šansi u prvih 45 minuta. Pidro prolazi po lijevoj strani, ubacuje u sredinu, a Dražen Bagarić nekako uspijeva poslati loptu u mrežu za vodstvo gostiju od 1:0.

Ovim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme derbija na Pecari.

Široki ofanzivnije ulazi u nastavak meča. Brekalo je ušao u igru umjesto Medića, a upravo je ovaj  nogometašzaslužan za izjednačenje domaćeg tima u 51. minuti.

Dobio je Brekalo loptu na lijevoj strani, šutirao je prema golu, a u petercu je Tonći Mujan usamljen i on je taj koji šalje loptu u mrežu za 1:1.

Pet minuta kasnije Sarajevo ostaje sa igračem manje. Nervozni Darko Bodul šamarom udara Vukoju, a sudija Petrović mu pokazuje direktan crveni karton.

Napadač Sarajeva se potom uz salve psovki pokušao obračunati i sa navijačima domaćeg tima i morali su ga smirivati pripadnici osiguranja.

Nije Široki uspio stvoriti pravu šansu pred golom Sarajeva iako je imao igrača više, ali domaći ipak stižu do pobjede u samom finišu. U 85. minuti Kurdić pravi penal nad Lukićem, a Vukoja zabija za pobjedu Širokog od 2:1.

S ovom pobjedom nastavlja se velika dominacija Širokog nad sarajevskim klubovima na Pecari.