Manchester City zasluženo je slavio na Parku prinčeva

115 ABC portal 29.travnja 2021. 08:30
LIGA PRVAKA

U prvom dvoboju polufinala Lige prvaka Manchester City je slavio u Parizu protiv PSG-a 2:1. 'Građani' su na Parku prinčeva pobijedili zahvaljujući sjajnom drugom dijelu u kojem su nadoknadili zaostatak 0:1, dominantnom igrom su potpuno onesposobili moćni PSG koji je poveo preko Marquinhosa (15'), a City je preokrenuo golovima De Bruynea (64') i Mahreza (71')

Parižani su dominirali u prvom dijelu i zasluženo su na odmor otišli s vodstvom 1:0. Dvostruki blok PSG-a osujetio je napadačku igru Engleza, a iz kontre su Francuzi bili izuzetno opasni. Dvaput je u prvih desetak minuta probao Neymar, no gol je uspio njegovu sunarodnjaku Marquinhosu u 15. minuti. Kapetan PSG-a se sjajno ubacio na prvu vratnicu nakon kornera kojeg je izveo Di Maria i glavom zakucao loptu u mrežu.

City je dočekao grešku pariške obrane tek u 42. minuti, ali je Foden s desetak metara tukao ravno u Navasa koji instinktivnom reakcijom brani taj pokušaj.

Englezi su u drugom dijelu utakmice imali premoćni posjed lopte i od samog početka povećavali pritisak na Francuze. To im se isplatilo u 64. minuti. Kapetan De Bruyne je ubacio s lijeve strane u šesnaesterac PSG-a, a njegov ubačaj nitko nije dirao, pa je lopta na iznenađenje golmana Navasa završila u mreži.

City dolazi do potpunog preokreta u 71. minuti pogotkom Alžirca Mahreza iz slobodnog udaraca s dvadesetak metara po sredini gola. Mahrezu je pomogao jako loše postavljeni živi zid PSG-a, lopta je prošla između Paredesa i Gueyea, te je Navas nije uspio stići.

Stvari su pošle još gore za Parižane u 77. minuti kada je izravni crveni karton zbog krvničkog starta na Gündoganu dobio Gueye. U samoj završnici je Foden propustio priliku za još veću pobjedu Cityja.