Marcelo Brozović odigrao sjajnu partiju u povijesnoj pobjedi Intera; 'nerazzurri' su na ovo čekali 22 godine

797 ABC portal 07.siječnja 2020. 08:15
SERIE A

Nogometaši Intera su se gostujućom pobjedom 3:1 kod Napolija u derbiju 18. kola talijanskog prvenstva vratili na sam vrh ljestvice Serie A...

Inter je neočekivano lako poveo 2:0 golovima Romelua Lukakua u 14. i 33. minuti.

Prvi gol Belgijanac je zabio iz odlične solo akcije, dok je kod drugoga, kada mu je loptu proslijedio hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović, imao obilatu pomoć domaćeg golmana Mereta kojemu je lopta prošla i kroz ruke i kroz noge!

Napoli je do kraja poluvremena uspio smanjiti preko Milika u 39. minuti, ali u nastavku je Lautaro Martinez u 62. pogodio za povratak Intera na dva gola prednosti i konačnih 3:1.

Ovo je praktički povijesno slavlje, prva je to prvenstvena pobjeda Intera u Napulju nakon prosinca 1997. godine! 'Nerazzurri' su na ovo čekali 22 preduge godine...

Marcelo Brozović je odigrao čitavu utakmicu za Inter koji sada ima 45 bodova, kao i drugi Juventus, dok je Napoli ostao osmi s 24 boda.