PORAZ HRVATSKE

ENGLESKA: Pickford, Walker, Stones, Mings, Trippier, Philips, Rice, Foden (od 70' Rashford), Mount, Sterling (od 90' Calvert-Levin), Kane (od 82' Bellingham). Izbornik Gareth Southgate.

HRVATSKA: Livaković, Vrsaljko, Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol, Brozović (od 70' Vlašić), Modrić, Kovačić (od 85' Pašalić), Kramarić (od 70' Brekalo), Rebić (od 78' Petković), Perišić. Izbornik Zlatko Dalić.

Žuti kartoni: Ćaleta-Car (42' igranje rukom), Kovačić (48' preoštra igra), Foden (64' p.i.), Brozović (66. p.i.)

U susretu 1. kola D skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacija Hrvatske je na stadionu Wembley izgubila od Engleske sa 0-1.

Pogodak odluke zabio je Raheem Sterling u 57. minuti.

Englezi su žestoko pritisnuli na početku i već u 6. minuti Foden je pogodio stativu. Domaćin je imao odličnu priliku i u 9. minuti, no Livaković je sjajno obranio Phillipsov udarac.

U nastavku prvog dijela gledali smo "šahovsku partiju" bez većih prilika. Nažalost, Hrvatska u prvih 45 minuta nije uputila niti jedan udarac u okvir suparničkog gola.

Engleska je povela u 57. minuti golom Raheema Sterlinga. Kyle Walker je sjajno proigrao Kalvina Philipsa koji je ubacio u kazneni prostor do napadača Manchester Cityja, a ovaj je sa 10-tak metara svladao Livakovića.

Do kraja susreta "Vatreni" su pokušavali izjednačiti, ali nisu ozbiljnije ugrozili engleska vrata.

Utakmica se igrala na stadionu Wembley pred 22.500 gledatelja, a sudio je Talijan Daniele Orsato.

Bio je to 11. međusobni susret "Vatrenih" i "Gordog Albiona", Engleska je slavila šest puta, Hrvatska tri puta, a dva susreta su završila bez pobjednika.

U drugom susretu iz ove skupine u ponedjeljak će u Glasgowu snage odmjeriti Škotska i Češka.