PSG slomio Bayern, Mandžukić zabio za Juventus, Basel demolirao Benficu

472 ABC portal 28.rujna 2017. 08:15
PSG TRIO
LIGA PRVAKA

U susretima 2. kola Lige prvaka PSG je u Parizu pobijedio Bayern 3:0, Juventus je slavio protiv Olympiacosa 2:0 uz gol Marija Mandžukića, Barcelona je u Lisabonu svladala Sporting 1:0, Manchester United je u Moskvi ponizio CSKA 4:1, Basel je iznenađujuće deklasirao Benficu 5:0, Chelsea je u posljednjim trenucima utakmice svladala Atletico u Madridu 2:1

PSG je u derbiju večeri 'razbio' Bayern 3:0 potvrdivši kako će biti jedan od glavnih kandidata za europski tron. Bavarce je uništio sjajni napadački trio Neymar - Cavani - Mbappe. Cavani u 31. i Neymar u 63. minuti su postigli golove, dok je Mbappe upisao dvije asistencije. Među strijelce se upisao i Dani Alves u 2. minuti na Neymarovu asistenciju.

Bayernu je ovo bilo četvrto gostovanje u Parizu i četvrti poraz uz katastrofalnu gol-razliku 1:9.

PSG nije mogao poželjeti bolje otvaranje utakmice. Domaćin je poveo već u 2. minuti utakmice. Neymar je prošao tri suparnika po lijevoj strani, krenuo prema sredini i uposlio Alvesa, koji je zabio kroz noge nesretnog Svena Ulreicha. Nakon primljenog gola Bavarci su imali tri lijepe prilike za izjednačenje. U 12. minuti je loše reagirao Thomas Müller, u 19. minuti je Alphonse Areola sjajno zaustavio udarac Javia Martineza, a u 22. minuti slabo je pucao i Robert Lewandowski.

Kazna je stigla u 31. minute nakon brze kontre koju je realizirao Cavani sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika PSG je razriješio u 63. minuti kada se među strijelce upisao i Neymar.

U drugom susretu iz ove skupine Celtic je u Bruxellesu pobijedio Anderlecht 3:0 ostvarivši prvu europsku pobjedu na posljednjih 17 gostovanja.

Celtic je poveo u 38. minuti golom Leigha Griffithsa, a na 2:0 je povisio Serigne Mbodji u 48. minuti skrenuvši loptu u vlastitu mrežu nakon udarca Patricka Robertsa. Priču je zaključio Sinclair golom u 90. minuti. Jozo Šimunović je odigrao cijeli susret za goste.

Na ljestvici vodi PSG sa šest bodova, Bayern i Celtic imaju po tri boda, a na začelju je Anderlecht bez bodova.

U skupini D pobjede su daleko teže nego što se očekivalo upisali Barcelona i Juventus. Barca je u Lisabonu porazila Sporting 1:0, dok je Juve u Torinu slavio protiv Olympiacosa 2:0.

Jedan od najboljih igrača u pobjedi torinskog sastava bio je Mario Mandžukić koji je sudjelovao u akciji za prvi, a potom i postigao drugi gol. Juventus se dugo mučio, a grčku obranu probio je Gonzalo Higuain u 69. minuti nakon akcije u kojoj je sudjelovao i naš igrač. Pobjedu europskog doprvaka potvrdio je upravo Mandžukić u 81. minuti. Dybala je pucao, Engeles počistio loptu s gol crte, ali i pogodio natrčalog Mandžukića.

Mandžukić je odradio cijeli susret, dok je Marko Pjaca još uvijek izvan stroja zbog ozljede. Juventusu je ovo bila 20. domaća utakmica u Ligi prvaka bez poraza.

U drugom susretu Barcelona je u Lisabonu pobijedila Sporting 1:0, a presudio je autogol Coatesa u 49. minuti. Luiz Suarez je pucao glavom, a domaći stoper skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret.

Na ljestvici vodi Barcelona sa šest bodova, Juventus i Sporting imaju po tri boda, a Olympiacos je na nuli.

U skupini A Manchester United je upisao nova tri boda pobijedivši u Moskvi CSKA 4:1. Sve je bilo gotovo nakon prvog poluvremena u kojem je United zabio tri gola, a strijelci su bili Romel Lukaku (4, 27) i Anthony Martial (19-11m). U nastavku susreta među strijelce se upisao i Hernik Mhitarjan (57), a poraz domaćina ublažio je Kučajev u 90. minuti.