Rijeka je srušila blijedi Hajduk! Torcida okrenula leđa igračima

968 ABC portal 17.rujna 2017. 19:15
HAJDUK RIJEKA
PORAZ HAJDUKA

Hajduk dugo nije bio ovako loš, ako postoji nekakvo mjerilo ili ljestvica koliko loš, pokazao je to potez Torcide koja je nakon utakmice, kad su igrači došli pred Sjevernu tribinu poljudskog stadiona, okrenula leđa igračima.

Rijeka je slavila 2-0 golovima Hebera (24', 58') i zadržala korak s Dinamom, a Hajduk je izgubio drugu utakmicu zaredom, nakon poraza u Osijeku. Ostala je Rijeka nerješiva enigma za Hajduk koji je zadnji put slavio u Jadranskom derbiju prije pet godina.

Riječani su jubilarnu 20. utakmicu zaredom ostali bez poraza u susretima protiv Hajduka koji na Poljudu u prvih 45 minuta nije stvorio niti jednu jedinu šansu, a prvi udarac u okvir imao je u 67. minuti. Od prve minute igrao je Hugo Almeida, slavni portugalski napadač, ali neće debi pamtiti po dobrome.

Poljud mu je zvidždao kad ga je Carrillo izvadio van u nastavku.

Heber je zabio praktički iz prve Rijekine šanse na utakmici. Maleš je pogodio i stativu, a Heber je u nastavku, nakon velike pogreške Borje Lopeza kojem je Mišić ukrao loptu, zabio nakon što je Gavranoviću udarac obranio Dante Stipica.

Činilo se da Rijeka bez ikakvih problema kontrolira utakmicu i da Hajduk ne bi zabio da se igra još 180 minuta. Igrači Matjaža Keka nisu dopustili Dinamu da se odvoji već nakon devet kola, tu su prvaci, na četiri boda iza 'modrih',

Hajduk je ostao na 16 bodova, isti broj ima i Osijek na četvrtom mjestu. Hajduk u srijedu igra u Kupu protiv Oriolika, a u nedjelju dočekuje Lokomotivu na Poljudu. Rijeka gostuje u Vrbovcu u Kupu, a nakon toga u subotu ide u Koprivnicu kod Slaven Belupa.