Sarajevo izgubilo od Ljubuškog u prvom pripremnom susretu

239 ABC portal 21.siječnja 2020. 18:00
U LJUBUŠKOM

Nogometaši Sarajeva neuspješno su počeli pripreme za proljetni dio sezone u Premiejr liigi BiH.
Bordo tim je u Ljubuškom igrao protiv istoimenog člana trećeg ranga bosanskohercegovačkog nogometa, a domaća ekipa je slavila rezultatom 2:0.

Vinko Marinović je na teren od prve minute poslao najjači sastav, a od prve minute Bordo tim je napadao. No, golmana gostiju nisu uspjeli savladati Velkoski, Ahmetović i Lazić, a potom je posljednje navedeni u 23. minuti skrivio penal igravši rukom u svom kaznenom prostoru,

Siguran realizator najstrožije kazne bio je Buhač za 1:0.

Do kraja poluvremena šanse za Bordo tim propustili su Rahmanović, Milanović i Pidro, a Buhač je na drugoj strani propustio udvostručiti prednost Ljubušaka.

U drugom poluvremenu obje ekipe su igrale u pričuvnim sastavima, a pet minuta prije kraj susreta Lauc je prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca postavio konačnih 2:0.