Široki odlično otvorio prvenstvo pobjedom nad sarajevskom Bosnom 71:66

879 ABC portal 14.listopada 2017. 20:15
HKK ŠIROKI I BOSNA
KOŠARKAŠKO PRVENSTVO BIH

U susretu prvog kola Lige 11 Košarkaškog prvenstva BiH u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.odigran je susret između košarkaša Širokog i sarajevske Bosne, Košarkaši Širokog u dramatičnoj završnici pobijedili su Bosnu 71:66 (12:14, 20:12, 21:22, 7:10) i time još jednom potvrdili da Širokobriježanima pašu sarajevske ekipe i njihov način igre.
Sami početak utakmice počeo je ravnopravno sa malom prednošću gostiju na kraju prve četvrtine. (12:14), a onda su domaći ubacili u brzinu više i drugučetvrtinu završili u svoju korist (20:12) te otišli na odmor sa šest koševa razlike (32:26).

U nastavku susreta igrala se neizvjesna utakmica, Široki nije uspio napraviti rezultatski odmak a košarkaši Bosne su im stalno bili rezultatski blizu  te u nekoliko navrata došli na minimalni zaostatak, no domaći se nisu dali te su uspjeli sačuvati prednost za odlično otvaranje nove sezone protiv favorizirane Bosne.

Širokobriježane je do pobjede predvodio Josip Naletilić s 20 koševa. Mateo Drežnjak je postigao 13, Ivan Karačić 10 te Markus Lončar 8 koševa uz 9 skokova.
Kod Bosne su najraspoloženiji bili Goran Ikonić s 15 te Aldin Đemo s 14 koševa. U drugom kolu Široki je slobodna momčad s obzirom da je Građanski odustao od natjecanja.