Široki sjajnom igrom predvođen Josipom Bilinovcem ubilježio pobjedu protiv sarajevskog Sparsa

407 ABC portal 04.studenog 2021. 19:15
NA PECARI

Četvrto kolo košarkaškog prvenstva BiH na Pecaru je dovelo sarajevsku ekipu Spars koja je odmah na početku u prvoj četvrtini počela sjajno igrati i graditi prednost, no Široki se brzo vraćao sjajnom igrom i tricama Josipa Bilinovca pa su brzo ponovno uhvatili konce igre ali i rezultata. Tijekom prvog poluvremena svi igrači Širokog su bili raspoloženi i upisivali se u strijelce. (Bilinovac 12, Ivanov 10 … )

Na odmor se otišlo značajnom prednosti Širokog 45:33

Drugo poluvrijeme Spars se pokušavao vratiti u igru no Široki i dalje igra odlično i ne dozvoljava u trećoj četvrtini da gosti poravnaju rezultat (61:54)

Zadnja četvrtina Bilinovac pogađa treću tricu, domaći presjecaju nekoliko akcija Sparsa no nervozno odigravaju i ne koriste priliku za veći odmak od gostiju iz Sarajeva. Sredinom zadnje četvrtine Široki ima prednost od deset koševa 70:60.

Bilinovac sjajnom tricom pod prekršajem donosi 13 koševa prednosti što Širokom daje ulazak u mirniju završnicu utakmice. U zadnju minute utakmice ušlo se rezultatom 80:72 što je sasvim sigurno bilo dovoljno da Široki utakmicu privede kraju I zabilježi važnu pobjedu 80:72. (Ivanov 19, Bilinovac 18, Božić 13, Vucić 12, Scott 10, Kučan 3)

U poraženom timu najefikasniji je bio Durnikkoji je ubacio 20 poena, a izdvajamo još učinak Abella koji je ubacio 16 poena.

Širokom je ovo četvrta pobjeda u četiri odigrana susreta na početku sezone, dok je za Spars ovo drugi poraz, nakon što su nedavno izgubili od Borca u Banjoj Luci.