Širokom prvo mjesto u Laktašima, plasirali se na završni turnir

673 ABC portal 16.rujna 2017. 20:30
košarkaška lopta
U LAKTAŠIMA

Košarkaši Širokog igrat će na završnom turniru za plasman u ABA 2 ligu. Širokobriježani su večeras u kvalifikacijama pobijedili tuzlansku Slobodu 75:69 i osvojili su prvo mjesto  na turniru, te će se boriti za plasman u ABA 2 ligu. Sloboda je odlično ušla u susret. Poveli su 11:0, kontrolirali su rezultat tijekom kompletne prve dionice koju su na kraju dobili rezultatom 22:16. Međutim, Široki se potpuno vratio u drugoj četvrtini. Dominirali su u ovom dijelu igre i utakmicu su okrenuli na svoju strani. Tim s Pecare je na odmor otišao s plusom od šest poena, 36:42.

Uvodne minute nastavka pripale su Širokom. Imali su u jednom trenutku i deset poena prednosti, ali se Sloboda nije predala. Odigrali su odlično sami finiš trećeg perioda i u posljednjih deset minuta igre ušli su s poenom prednosti, 55:54. Ipak, Široki je slomio otpor Tuzlaka u posljednjoj dionici.

Kontrolirali su potpuno igru u ovom dijelu utakmice i na kraju su ipak došli do pobjede i plasmana na završni turnir. Braća Drežnjak su vodila Široki do trijumfa u ovom meču. Mateo je ubacio 16, Dario je dodao 14, dok je Hasandić kod Slobode ubacio 19 poena. Široki će sa ekipama Sutjeske, Vršca i Primorske tražiti plasman u ABA 2 ligu na turniru koji se također igra u Laktašima od 27. rujna.