Širokom velika pobjeda u Sarajevu, bolji u derbiju na Grbavici 1:2

1,561 ABC portal 24.studenog 2019. 17:45
DERBI ŠIROKOM

Ekipa Željezničara je  poražena u posljednjem susretu 17. kola Premijer lige BiH od Širokog Brijega na stadionu Grbavica rezultatom 2:1.
Bagarić je u 34. minuti utišao Grbavicu kada je matirao Erića, a već u narednom napadu Plavi su mogli izjednačiti kada je Veselinović srušen u kaznenom prostoru i arbitar Bjelica je pokazao na penal. No, Krpić je pogodio stativu.

Ipak, u 42. minuti nakon sjajne akcije Štilić je pogodio za 1:1 i na poluvrijeme se otišlo pri tom rezultatu.

U drugom poluvremenu Željezničar je imao više od igre, no hladan tuš na Grbavici pred 4.5000 navijača dogodiose u 90. minuti kada je Ćorić iz penala pogodio za konačnih 2:1.

Ovim porazom Plavi su prepustili prvo mjesto na tabeli gradskom rivalu Sarajevu a Široki odnosi sva tri boda iz ovog derbija Premijer lige BiH