U fantastičnoj atmosferi na Pecari Široki i Zrinjski odigrali hercegovački derbi (1:1)

1,870 ABC portal 08.ožujka 2020. 19:45
HERCEGOVAČKI DERBI

Po mnogima koji prate bh Premijer ligu utakmice između Širokog i Zrinjskog, posebno one na Pecari, spadaju u sami vrh nogometa ove zemlje. Vjerojatno ne griješe mnogo jer utakmice ova dva kluba na Pecari su prava nogometna poslastica. Tako je bilo i ovaj put.

Iako stadion Pecara ima suspenziju sjeverne tribine ostale dvije su bile odlično popunjene navijačima Širokog i Zrinjskog koji su pravili odličnu atmosferu koja se provlačila kroz cijeli susret.
Zrinjski je uspio povesti u ranoj fazi utakmice nakon što su iz jedne akcije koju je pratio i uspješno realizirao Filipović. To je bilo sve od Zrinjskog u prvom poluvremenu jer je Široki dominirao terenom i pritiskao gol gostiju.

Takva igra domaćih je stvorila nekoliko dobrih prilika pa su iz jedne odlične akcije po lijevoj strani koju je stvorio Josip Barišić a najbolje se snašao iskusni Dino Ćorić koji nije propustio priliku zatresti mrežu i izazvati erupciju oduševljenja na Pecari

Drugo poluvrijeme moglo bi se reći je bilo preslika prvog, Široki je imao posjed lopte i više od igre ali rezultat se nije mjenjao do kraja.