Velež prošao dalje, Sarajevo i Široki se oprostilli od Europe

272 ABC portal 16.srpnja 2021. 07:45
KONFERENCIJSKA LIGA

Nakon Sarajeva i jednog od najsramotnijih poraza u novijoj povijesti protiv ekipe na čiju je pobjedu kvota dostizala i cifru 16, i Široki Brijeg se oprostio od Europe nakon poraza 3:0 na gostovanju kod Vlaznije. Dva puta Fahrudin Đurđević i jednom Eni Imami bili su strijelci za domaćine.

Na Pecari je bilo 3:1 za bh. klub, međutim, ni tu prednost tim s Pecare nije uspio iskoristiti i izboriti 2. krug natjecanja. Albanci prolaze dalje sa ukupnih 4:3. Velež je u Sjevernu Irsku stigao s vodstvom 2:1. I pored dominacije od početka utakmice domaćin je poveo 1:0 preko Matthewa Shelvina u 33. minuti. Ipak, Brandao lijepim golom poravnava na 1:1 u 54. minuti, da bi na konačnih 2:1 i plasman u 2. pretkolo Konferencijske lige preokrenuo Nemanja Anđušić. U narednom kolu Velež igra protiv AEK-a.