Visoki Hercegovac Ivica Zubac odigrao najbolju utakmicu sezone; pokazao je novom treneru neke stvari

273 ABC portal 21.siječnja 2021. 12:15
NETSI PORAŽENI

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac je sinoć upisao double-double pridonijevši pobjedi svojih Los Angeles Clippersa od 115:96 nad Sacramento Kingsima sa 11 koševa i 12 skokova

Do tog učinka je 213 cm visoki Ivica Zubac - Hercegovac iz Čitluka - došao u 23 minute na terenu, uz šut iz igre 4/5 a tome je pridodao i jednu asistenciju. Bila je to njegova najbolja utakmica ove sezone pod novim trenerom Tyronnom Lueom. Svojim nastupom 23-godišnji Zubac pokazao je novom treneru koliko vrijedi te da je zaslužoio više minuta.

'Moramo nastaviti dizati Zupca. Zu nije svjestan koliko može biti dominantan. Svi zaboravljamo koliko je mlad, on je još uvijek dijete. Mora shvatiti da je najviši čovjek na terenu', rekao je nakon utakmice Paul George, zvijezda Clippersa. Njegove riječi dovoljno govore i jasno je kakvu nekadašnji igrač Cibone potporu ima.

Što je sve Zubac, koji je rekao da napokon igra svoju igru i da je od prvog dodira s loptom osjećao da je ovo njegova večer, kazao nakon utakmice pogledajte u prilogu:

Najbolji strijelac Clippersa bio je Kawhi Leonard sa 32 koša, šest ukradenih lopti i pet asistencija. Paul George je dodao 19 koševa, 12 asistencija i sedam skokova za petu uzastopnu pobjedu Clippersa.

De'Aaron Fox je sa 25 koševa i sedam asistencija bio najbolji u redovima gostujućih Kingsa kojima je ovo četvrti poraz zaredom.