Otvoren obnovljeni Centar za prevenciju i izvanbolničko liječenje Mostar

523 ABC portal 13.rujna 2018. 23:45
CENTAR ZA PREVENCIJU

Premijer Vlade HNŽ-a dr. Nevenko Herceg I gradonačelnik Mostara Ljubo Bešlić danas su svečano otvorili obnovljeni Centar za prevenciju I izvanbolničko liječenje ovisnosti Mostar.

“Današnji događaj je plod truda brojnih pojedinaca I institucija. Zahvaljujući financijskoj podršci Vlade HNŽ-a, Grada Mostara, UNDP-a, te više donatora, kao i vlastitim sredstvima, Centar je prikupio svu potrebnu pomoć I realizirao cjelovitu obnovu prostorija”, kazao je u obraćanju prisutnima ravnatelj centra dr. Siniša Skočibušić.

Ugovoreni radovi u iznosu od 88.400,00 KM osigurali su preduvjete za kvalitetni rad s pacijentima s područja Mostara I HNŽ-a. Prostor je u cijelosti renoviran- od instalacija, otvora, stropa, medicinskog poda, energetski učinkovit I sa adekvatnim pristupom za invalidne osobe, te sigurnosno stavljen na višu razinu za osoblje.

Na adresi dr. Ante Starčevića br. 78  Centar za prevenciju I izvanbolničko liječenje ovisnosti Mostar uspješno djeluje još od 1999.godine, baveći se prevencijom I liječenjem ovisnika o drogama, primarno heroinskih ovisnika. 
    
 “Pitanje ovisnosti u našem društvu se često marginalizira, stigmatizira, a ovisnici se u našem društvu često diskereditiraju. Na sreću postoje ljudi I institucije, poput ovog Centra, koji su posvetili sebe da pomognu onima koji su pokleknuli pred brojnim porocima današnjice”, izrazio je svoje zadovoljstvo zbog otvaranja obnovljenog  Centra predsjednik Vlade HNŽ-a dr.Nevenko Herceg.

 

Kolika je važnost uloge ovog centra I odgovornost, u prilog govori I činjenica da svakodnevno terapiju koristi oko 150 pacijenata, a registrirano je 1000 ovisnika. 

“Grad Mostar je među prvima na ovom prostoru BIH prepoznao problem ovisnosti I mislim kako smo učinili mnogo, možda ne toliko financijski, koliko organizacijiski I na pokretanju cijele ove priče, koja je kasnije dobila potporu I od županije, resornog ministarstva I Zavoda za javno zdravstvo I mogu reći da smo zadovoljni jer smo uspjeli u svojim nakanama”, kazao je gradonačelnik Mostara Ljubo Bešlić.

Svima koji su potpomogli rad centra I njegovu obnovu uručene su I zahvalnice:  predsjedniku Vlade HNŽ-a, dr. Nevenku Hercegu, gradonačelniku Mostara, Ljubi Bešliću, ministru zdravstva, rada I socijalne skrbi HNŽ-a, dr. Goranu Opsenici, načelniku odjela za društvene djelatnosti grada Mostara, Boži Ćoriću, ravnatelju Zavoda zdravstvenog osiguranja HNŽ-a, Radi Bošnjaku, Kompaniji ALKALOID d.o.o. Sarajevo, Kompaniji UNIFARM d.o.o. Lukavac, te UNDP-u, čiji se predstavnik, rukovoditelj Klastera za socijalnu inkluziju Armin Sirćo, prigodnim govorom i obratio prisutnima.

Budući da nije mogao nazočiti otvaranju, hrvatski član predsjedništva dr. Dragan Čović uputio je čestitku ravnatelju I svim djelatnicima Centra povodom otvaranja obnovljenih prostorija.
 “Spriječavanje ovisnosti bilo kojeg tipa I oblika, kao I preventivno djelovanje koje zaštićuje ljudske živote, imat će našu bezrezervnu potporu I prepoznati su kao neprocjenjiv segment u koji se mora ulagati na svaki mogući način. Upravo zbog toga, jedan ovakav Centar je neprocjenjiv čimbenik koji naša cjelokupna zajednica mora prepoznati I maksimalno cijeniti”, poručio je u čestitki hrvatski član Predsjedništva BIH dr. Dragan Čović.

centar_-22.jpg

Tagovi:

Komentari

EUR
EMU(EUR)

Jedinica: 1
Kupovni: 1,95583
Srednji: 1,95583
Prodajni: 1,95583

Jedinica: 100
Kupovni: 26,379745
Srednji: 26,44586
Prodajni: 26,511975

Jedinica: 1
Kupovni: 1,305239
Srednji: 1,30851
Prodajni: 1,311781

USD
SAD(USD)

Jedinica: 1
Kupovni: 1,717075
Srednji: 1,721378
Prodajni: 1,725681

Jedinica: 1
Kupovni: 1,755548
Srednji: 1,759948
Prodajni: 1,764348

Jedinica: 1
Kupovni: 2,177316
Srednji: 2,182773
Prodajni: 2,18823