Kazališne trupe otkazuju predstave, trgovački lanci uvode skraćeno radno vrijeme, preprodavači karata trljaju ruke, vlasnici čarter-agencija nikad nisu bili bolje volje.
Trgovci i ugostitelji nude popuste, a ako kupci pogode točan rezultat, besplatno dobivaju večeru za dvoje, nogometne dresove, popuste do 40 posto na kupljenu odjeću, a neki idu toliko daleko da nude i besplatne tečajeve stranih jezika.
Tako Hrvatska diše uoči sutrašnje polufinalne utakmice na moskovskom olimpijskom stadionu Lužniki, gdje će se “vatreni” od 20 sati po hrvatskom vremenu sučeliti s Engleskom, a kad sudac označi početak susreta, stat će život u Lijepoj našoj. Doslovce.
Tako su, recimo, trgovački lanci odmah nakon što je postalo jasno kada i u koliko sati igrati naša reprezentacija počeli razmišljati o promjeni radnog vremena.
Prvi je reagirao Spar koji je jučer prijepodne na svojim službenim stranicama objavio sljedeću informaciju.
“Kako bi svojim zaposlenicima omogućili praćenje polufinalne utakmice Hrvatska - Engleska, u srijedu 11. srpnja zatvoriti sve SPAR supermarkete i INTERSPAR hipermarkete u 19:30 sati. Ovom prilikom molimo kupce za razumijevanje te da kupovinu u srijedu prilagode skraćenom radnom vremenu”, poručili su iz tog trgovačkog lanca.
Slično su reagirali i u zagrebačkom burger baru Burgeraj u strogom centru metropole.
“Nego, nemojte se ljutit, ali u srijedu ćemo skraćeno raditi”, stajalo je u objavi.
Bez večernjih termina
Vlasnici bara za Jutarnji pak kažu da zatvaraju ranije jer bi svi zaposlenici željeli gledati utakmicu te da im se poslovno u ta tri sata koliko budu zatvoreni ništa neće promijeniti.
"S druge strane, ljudi će uživati, biti sa svojima i potencijalno imati super uspomenu. Svi mi znamo gdje smo bili ‘98. kad je Hrvatska ušla u polufinale. Ako i ove godine bude tako, nek’ se svi sjećamo kako smo uživali sa svojima", stav je vlasnika Burgeraja.
Još nije poznato hoće li fitness klubovi krenuti stopama teretana K - Team i Ludila koji su odmah otkazali svoje večernje treninge i termine, a hoće li radno vrijeme biti promijenjeno i u Mülleru na Trgu bana Josipa Jelačića, ovisit će o “dogovorima i pregovorima”.
I neke kulturne institucije podredile su svoj raspored “najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu”. Primjerice, glumačka družina Histrion objavila je da se predstava “Grička vještica”, koja se po rasporedu trebala održati u srijedu, “odgađa zbog polufinalne utakmice Hrvatska - Engleska”.
Komentari