Lovci u Hrvatskoj ubili medvjeda – “Penjao se ljudima na balkon, pojavljivao pred vratima”

Na području Sv. Lucije u centru Kostrene u Hrvatskoj lovci su ubili zalutalog medvjeda, javlja Novi list.

Lovci i stručnjaci pokušavali su zalutalog medvjeda vratiti u prirodu i preusmjeriti njegovo kretanje, ali usprkos naporima nisu uspjeli pa je životinja morala biti ubijena. Izgubljeni medvjed postao je prijetnja za lokalno stanovništvo i donio je probleme.

– Medvjed je podivljao, počeo je raditi probleme i izazivati opasnost, ulazio je u dvorišta i dječja igrališta te je ugrozio stanovništvo. Prije nego što su lovci stigli, ugrozio je dvije djevojke koje su se nalazile na autobuskoj stanici, one su pobjegle, a njihov otac se sakrio u kombiju dok se medvjed ne makne.

Penjao se ljudima na balkon, na garažne ploče, pojavljivao se pred ulaznim vratima kuća. Reagirali smo na poziv 112 i na pozive lokalnog stanovništva, no dotad je medvjed napravio veliki nered, zbog čega uspavljivanje sinoć nikako nije bilo izvedivo.

Zbog toga smo u koordinaciji s općinskim načelnikom, policijom i nadležnim institucijama nažalost bili prisiljeni ustrijeliti medvjeda, rekao je za Novi list Orlando Francišković, šef Lovačkog društva Jelen Čavle, prenosi Index.hr.

Facebook komentari
Tagovi


ABCPORTAL.info je news portal pokrenut idejom da u moru web portala i stranica na našem prostoru donese nešto drukčiji pristup odabiru informacija koje prezentiramo na našim stranicama.

Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvola izdavača!

Kontaktirajte nas: info@abcportal.info

Posljednji članci

©2025  Sva prava pridržava ABCportal.info