Austrija povećava kazne za korištenje mobitela u vožnji

Austrija priprema nove propise, odnosno drastično povećanje kazne za korištenje mobitela u vožnji te nekorištenje pojasa i kacige (za motoriste).

Trenutne su kazne 50 eura za korištenja mobitela i 35 eura za sigurnosne pojaseve i kacige.

Austrijski zakonodavci i struka procjenjuju da su ti iznosi preniski da bi imali odgovarajući učinak.

Zbog toga će se iznosi povećati sa 50 na 100 eura za mobitele i sa 35 na 50 eura za pojas i kacige.

Novi katalog kazni trebao bi se primjenjivati ​​od 1. svibnja.

Facebook komentari


ABCPORTAL.info je news portal pokrenut idejom da u moru web portala i stranica na našem prostoru donese nešto drukčiji pristup odabiru informacija koje prezentiramo na našim stranicama.

Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvola izdavača!

Kontaktirajte nas: info@abcportal.info

Posljednji članci

©2025  Sva prava pridržava ABCportal.info